Jdi na obsah Jdi na menu
 


NK Dynín – TJ Sokol Mnichovo Hradiště 6:3

18. 5. 2015

NK Dynín – TJ Sokol Mnichovo Hradiště 6:3

Jižní Čechy se pro nás v letošní sezoně staly zakletou krajinou naší republiky, neboť jsme si po porážce s Horažďovicemi hned na úvod letošního ročníku, odvezli porážku i tentokrát z Dynína. Pro tento zápas nám bohužel chyběl nemocný Michal Košek, což je pro nás vždy velké oslabení.

Do první dvojice naskočil Budkai s Holasem a po rozpačitém prvním setu, ten druhý stejným poměrem získali, ovšem ve třetím zkráceném o kuličku prohráli proti elitní domácí dvojici Kozel, Pudil – 1:0. Druhá dvojka Mauerman, Šimáně také nezačala nejlépe, když z naší strany bylo až příliš nevynucených chyb. Kluci ale svou hru zlepšili a za „devítek“ ve třetím setu si podání vzal kapitán Šimáně a kraťasem srovnal stav utkání – 1:1.

Následná trojka Holas, Mauerman, Srba nebyla tolik efektivní v útočné fázi, nutno podotknout, že obrana domácích byla výborná a tak jsme opět prohrávali – 2:1. O vyrovnání se postaralo Kašpárkovo trio s Šimáněm a Budkaiem, kteří si třetí sadu své trojky pohlídali – 2:2.

Naše plány ovšem tentokrát zhatila nepárová část utkání. Nejprve vložená dvojice Srba s Šenkýřem nepůsobila nejlépe, kdy naše letošní posila Martin Šenkýř se nemůže dostat do své dřívější dvojkové formy a tak byl střídán za Kašpárka. Na zisk prvního setu to už ale zdaleka nestačilo, ten druhý jsme ale získali velmi hladce. Třetí sada dospěla opět do posledního míče, který Srba svým podáním bohužel rozehrál do autu a bylo rozhodnuto – 3:2. Oba sety následného singlu kapitán Šimáně nezačal špatně, ale domácí Pudil ho v obou koncovkách dokázal přetlačit a domácí nám tak poprvé odskočili o dva zápasové body – 4:2.

První odvetná trojice byla tuhým bojem Kozlovy a Kašpárkovy formace, která také dospěla do stavu 9:9 ve zkráceném setu. Šťastnější byly toho dne už potřetí za tohoto stavu domácí a s námi to vypadalo nedobře – 5:2. Mauermanovo trio pak ale rázně odmítlo dobrým výkonem porážku – 5:3.

Následující dvojice již byla ale pro nás bohužel posledním utkáním celého zápasu, kdy Maeurman s Šimáněm nedokázali porazit Kozla s Pudilem – 6:3.

„Nám bohužel pro výjezd na jih Čech z důvodu nemoci chyběl klíčový hráč Michal Košek, a to se projevilo jako obrovské oslabení poloviny sestavy. Zlomovou částí utkání byla nepárová část, kde jsme prohráli vloženou dvojici 10:9 ve třetím setu, kdy Srba poslal podání za „devítek“ do autu. Následně domácí Pudil vyhrál i singl a domácí si vítězství již pohlídali.“ Komentoval prohru kapitán Šimáně. „Výkon většiny z nás byl navíc nejhorší v letošní sezoně. Domácí nás přehráli bojovným výkonem podpořeným vynikající prací v defenzivě. Nejlepším hráčem byl Luboš Pudil. Jako kaňku bych označil diváky domácích, kteří zřejmě vůbec netuší, co znamená fandění v duchu fair-play. Urážky, nadávky a posměšky na naši adresu se střídali v různém pořadí.“ poodkryl atmosféru panující v hledišti dynínských fanoušků.

Výsledky jednotlivých zápasů:

Kozel, Pudil – Budkai, Holas   2:1 (10:7, 7:10, 10:9) – 1:0

Semrád, Votýpka – Mauerman, Šimáně   1:2 – (10:7, 8:10, 9:10) – 1:1

Kandra, Kozel, Pudil – Holas, Mauerman, Srba (Šenkýř)   2:0 (10:9, 10:7) – 2:1

Markovický, Semrád, Votýpka – Budkai, Kašpárek, Šimáně   1:2 (9:10, 10:9, 6:10) – 2:2

Markovický, Maruška – Srba, Šenkýř (Kašpárek)   2:1 – (10:6, 3:10, 10:9) – 3:2

Pudil – Šimáně   2:0 (10:8, 10:9) – 4:2

Kandra, Kozel, Pudil – Budkai, Kašpárek, Šimáně   2:1 (9:10, 10:7, 10:9) – 5:2

Markovický, Semrád, Votýpka – Holas, Mauerman, Srba   0:2 (8:10, 6:10) – 5:3

Kozel, Pudil – Mauerman, Šimáně   2:0 (10:8, 10:6) – 6:3

Sety v utkání: 14:9

Rozhodčí: Peterka st., Peterka ml.

Diváci: 30

Délka utkání: 4 hodiny 15 minut

Tato porážka nás ale nemusí mrzet, pokud příští týden zvítězíme proti vedoucím Horažďovicím, kterým máme, co vracet. Předseda oddílu nohejbalu tak za všechny hráče zve fanoušky na příští týden:

 „Nohejbalový oddíl TJ Sokol Mnichovo Hradiště zve všechny sportovní fanoušky na zápas 2. nohejbalové ligy  TJ Sokol Mnichovo Hradiště - HAPON Horažďovice, který se bude konat v areálu za sokolovnou v sobotu 23. května od 10 hodin. Jedná se o přímý souboj o první místo v tabulce. Přijďte naše kluky povzbudit! Děkuji Stanislav Matouš.“