Jdi na obsah Jdi na menu
 


NK Janovice - TJ Sokol Mnichovo Hradiště 3:6

18. 4. 2016

K prvnímu utkání jsme zajížděli na půdu nováčka druhé ligy, jenž jsou NK Janovice. Bohužel hned na první zápas jsme nebyli kompletní, kdy nám chyběla jedna z opor Michal Košek. Už při odjezdu jsme tušili, že to nebude lehký zápas, protože v týmu soupeře zůstali hráči, kteří v týmu dříve hráli 1.ligu, ještě větší obavu vyvolalo zjištění, že se zápas odehraje venku na antuce, kde náš tým letos ještě ani jednou netrénoval. Nicméně hned do první hry dvojic jsme poslali na hřiště Lukáše Budkaie s novou posilou Tomášem Zelbou na kterých nebyla v první setu absolutně žádná nerozehranost na antuce znát a přehráli soupeře 10:7, bohužel další dva sety získala dvojice domácích, kdy ve třetím setu rozhodoval až poslední možný míč, kdy domácí využili výhodu útoku, který proměnili. Do druhé dvojice nastoupili za náš tým Šimáně se Srbou, kteří si od začátku drželi náskok 4 bodů, který ale v koncovce ztratili a tak rozhodoval opět poslední možný míč, který pro náš tým získal Šimáně nechytatelnou smečí ven z kurtu. Druhý set začal úplně stejný jako první, ale tentokrát jej naši hráči nenechali zdramatizovat a dotáhli ho do vítězného konce poměrně hladce – 10:6. Do další trojice nastoupili za naše barvy Jeník, Šenkýř a Šimáně, kteří svojí bojovností získali první set, již tradičně v tomto utkání, nejtěsnějším poměrem 10:9. Bohužel další dva sety se naší sestavě nepodařilo zvítězit a tak podlehli svému soupeři 10:6 a 10:8. Tímto se dostali domácí opět do vedení tentokrát 2:1. Pro vyrovnávací bod jsme na hřiště poslali Budkaie, Srbu a Kašpárka, kterým se bohužel první set vůbec nevyvedl a podlehli v něm celkem hladce 10:7, ale v druhém setu jako by nastoupil jiný tým, podařilo se nám zvítězit 10:4, bohužel za stavu 8:4 pro náš tým se zranil Lukáš Budkai a musel být střídán Bartošem, který naskočil i do třetího setu ve kterém jsme soupeře přehráli a zvítězili 10:8 a tím srovnali stav utkání na 2:2. Do následující třetí dvojice jsme nominovali Jeníka s Bartošem, kteří chtěli strhnout vedení na naši stranu, to se jim bohužel hned od začátku nevedlo, kdy za stavu 1:5 v první setu vystřídal Jeníka Kašpárek, ale ani to nepřineslo výrazné zlepšení naši hry a prohráli jsme 4:10. Do druhého setu jsme pokračovali v sestavě Kašpárek a Bartoš, kteří se již rozehráli k lepšímu výkonu, ale bohužel podlehli soupeři opět posledním míčem v setu – 9:10. Na řadě byl singl do kterého naskočil za naše barvy Martin Šenkýř a měl výborný vstup do prvního setu, kdy přehrál soupeře jednoznačně 10:5, bohužel po změně stran stejným poměrem o druhý set přišel, takže se rozhodovalo opět ve třetím setu, kde se vedení přelévalo z jedné strany na druhou až set dospěl do stavu 9:9, ve kterém náš Martin Šenkýř dokázal zakončit a vyrovnal stav na 3:3, což jsme všichni věděli, že bylo velmi důležité, protože dotahovat stav 4:2, by bylo už velmi obtížné. Následovali odvetné trojice do té první jsme nastoupili již v sestavě bez zraněného Budkaie ve složení Bartoš, Srba a Kašpárek. V této trojici již bylo vidět, že si naši hráči na nový povrch alespoň částečně zvykli a proto vyhráli oba dva sety poměrem 10:7 a 10:7, tímto jsme se poprvé dokázali dostat do vedení – 4:3. Do následující trojice jsme postavili Jeníka, Šenkýře a Šimáněho, kteří navázali na předchozí trojici a v prvním setu zvítězili hladce 10:4, druhý set se dostal do stavu 9:9 a naše trojice byla na útoku, ale kraťas Davida Šimáněho skončil mimo hřiště, takže se rozhodovalo zase ve třetím setu, který si už naše trojice pohlídala a zvítězila 10:8. Po tomto vítězství jsme měli jistotu jednoho bodu do tabulky a měli jsme dvě možnosti k zisku bodů dvou. V souboji eletních dvojic svých týmů, kdy za nás naskočili Šimáně se Srbou dopadl poměrně jednoznačně, protože po dobrém výkonů našich hráčů jsme zvítězili poměrně snadno 10:6, 10:6 a mohli jsme slavit první vítězství v nové sézoně.

 

Komentář k zápasu Patrika Srby: I přesto, že jsme k prvnímu zápasu neodcestovali kompletní, věřili jsme, že dokážeme do Hradiště přivést dva body za vítězství, nicméně jsme věděli, že to nebude jednoduché. Nakonec vše co jsme si mysleli i chtěli se vyplnilo, vítězství se nerodilo lehce nicméně jsme dva body do Hradiště přivezli. Rozhodujícím momentem utkání, bylo určitě vítězství Martina Šenkýře v singlu, kdy zdolal dobře hrajícího domácího kapitána Jana Cibulku.

 

Výsledky jednotlivých zápasů:

Turek,Cibulka– Budkai, Zelba 2:1 (7:10, 10:7,10:9) – 1:0

Vyskot, Vraný (Míšek) – Srba, Šimáně 0:2 (9:10, 6:10) – 1:1

Turek, Podstatný, Cibulka – Jeník, Šenkýř, Šimáně 2:1 (9:10, 10:6, 10:8) – 2:1

Bohatý, Podstatný, Včala – Kašpárek, Srba, Budkai 1:2 (10:7, 4:10, 8:10) – 2:2

Bohatý, Včala - Jeník, Bartoš (Kašpárek) 2:0 (10:4, 10:9) - 3:2

Cibulka – Šenkýř 0:2 (5:10, 10:5, 9:10) – 3:3

Turek, Podstatný, Cibulka - Kašpárek, Srba, Budkai 0:2 (7:10, 7:10) - 3:4

Bohatý, Podstatný, Včala - Jeník, Šenkýř, Šimáně 1:2 (4:10, 10:9, 8:10) 3:5

Turek,Cibulka - Srba, Šimáně 0:2 (6:10, 6:10) 3:6

Sety v utkání: 9:14

Rozhodčí: Vondrášek,

Diváci: 20

Délka utkání: 3 hodina 45 minut