Jdi na obsah Jdi na menu
 


Předsezónní rozhovor s kapitánem týmu

18. 4. 2016

Ahoj Davide, stejně jako loni budeš kapitánem týmu, cítíš ve hře větší zodpovědnost, když máš na ruce kapitánskou pásku?

Jako kapitán týmu větší zodpovědnost vůči týmu určitě cítím. Snažím se přistupovat k nohejbalu tak, aby kapitánská páska byla na mé ruce oprávněně.

Pojďme se podívat na kádr pro další sezónu, budou nějaké změny ve vašem týmu pro další sezónu? Můžeme se těšit na nové posily do vašeho týmu?

Oproti minulému roku máme v týmu hned několik změn. Na hostování do Čelákovic odešel Vojta Holas, s nohejbalem se rozhodl skončit Robert Mauerman. Novými tvářemi v našem týmu jsou Radim Jeník z Čelákovic, dále pak dva levonozí univerzálové Ondra Bartoš z Chotyně a Tomáš Zelba z Mladějova.

V loňské sezóně Vám unikl postup do první ligy jen o kousíček, budete se letos chtít s novými posilami opět rvát o postup do první ligy?

Loni nám chyběl poslední krůček k postupu. Náš cíl ovšem i letos zůstává neměnný, I. ligu bychom si v Mnichově Hradišti rádi zahráli. Něco mi ale říká, že to bude letos o hodně těžší, uvidíme.

A koho považujete ve vaší skupině za největšího konkurenta?

V naší skupině máme hned tři nováčky, které neznám. Tam tedy visí otazník nad tím, v jakém složení se budou prezentovat. Z týmů, které znám, bych jako největšího konkurenta viděl v Čelákovicích.

Ještě se vraťme trošku do minulé sezóny, jak si vnímal to, že s kvalitními výkony vašeho týmu se zvyšovala návštěvnost vašich zápasů, což vyústilo v až skvělou kulisu, která byla v obou domácích finálových zápasech?

Celý loňský rok jsme se snažili o větší propagaci nohejbalu v Mnichově Hradišti, což samozřejmě vyžadovalo větší úsilí. Jsem velmi rád, že tato snaha nebyla zbytečná a během sezony se scházel na domácích zápasech stále větší počet diváků, což vygradovalo na obou domácích finálových zápasech s Horažďovicemi. Úplně poslední zápas v kněžmostské hale byl, co se týče divácké kulisy, třešničkou na dortu. Před tolika diváky jsem do té doby nikdy nehrál. Bohužel se nám nepodařilo postoupit, letos jsme ovšem o tyto vzpomínky zkušenější, což se budeme snažit prodat v letošní sezoně.

Na závěr si myslím, že by nás všechny zajímalo, zda i kapitán Hradišťského Áčka má svůj nohejbalový vzor?

Vyslovený nohejbalový vzor v osobě jediného nohejbalisty nemám.

Děkuji za rozhovor a ať se v následující sezóně daří.