Jdi na obsah Jdi na menu
 


SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary „B“ – TJ Sokol Mnichovo Hradiště 2:6

30. 6. 2015

SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary „B“ – TJ Sokol Mnichovo Hradiště 2:6

Odveta s rezervou největšího lázeňského města v ČR, to bylo poslední utkání, které nás čekalo před prázdninovou přestávkou. Chyběl nám Michal Košek.

Do první dvojky naskočili mlaďasové Budkai s Holasem a proti nohejbalové ikoně Karlu Bláhovi, kterému sekundoval Svoboda, začali ve velkém stylu ziskem první sady. Domácí ale nejtěsnějším poměrem dostali úvodní debl do zkráceného setu, ve kterém naše dvojice nebyla stoprocentní na útoku a domácí tak vedli – 1:0. Druhá dvojice ve složení Mauerman, Srba držela své utkání tzv. „bod za bod“ až do stavu 7:7, kdy si druhý jmenovaný poranil rameno po pádu na velmi kluzkou varskou antuku. Je třeba dodat, že utkání doprovázelo časté mrholení a hřiště bylo na pokraji regulérnosti. Srbu nahradil kapitán Šimáně, který první sadu rozhodl „za devítek“ smečí po lajně. Druhý set už naši získali výraznějším rozdílem – 1:1.

Do první trojice tentokrát nastoupilo letos stabilní Kašpárkovo trio s Šimáněm a Budkaiem. Soupeřem jim byla Bláhova trojka. V úvodech obou setů jsme byli dole, ale trpělivou hrou jsme postupně získávali a dokázali vyhrát ve dvou sadách – 1:2. Mauerman, Holas a Šenkýř následně obdobným způsobem navlékli další zápasový bod – 1:3.

Nepárová část byla asi nejslabší domácí pasáž utkání, naproti tomu nám se letos „vloženka“ a singl daří nad poměry. Nejprve Kašpárek s Šenkýřem vyhráli ve dvou sadách vloženou dvojici – 1:4. Dále pak Šimáně povolil pouze osm míčů domácímu Valentovi. Šňůrou pěti výher v řadě jsme si tak pojistili jistotu bodu – 1:5.

V první odvetné trojici se naší formaci v čele s Mauermanem tolik nedařilo na útoku, což znamenalo, že Bláhovo trio korigovalo stav utkání – 2:5. V nejvyrovnanějším zápase dne poté naše elitní trojka dokázala nejtěsnějším poměrem třetího setu uzavřít účet celého střetnutí. Velmi kvalitní práci na bloku odvedl při posledním hektickém míči náš Michal Kašpárek, který společně s Šimáněm zůstal proti varským neporažen.

David Šimáně po zápase řekl: „Proti Karlovým Varům nám chyběl pracovně vytížený Michal Košek, což je pro nás vždy velké oslabení. S jeho absencí se ovšem celý tým vypořádal na jedničku. První dvojici jsme ztratili po chybách na útoku ve třetím setu, a tak důležitým momentem byla druhá dvojice. V té se za stavu 7:7 v prvním setu zranil Patrik Srba a musel za něj naskočit kapitán David Šimáně. Spolu s Mauermanem s přehledem srovnali stav utkání a zaveleli k obratu, který se zastavil až na stavu 1:5. Pak Mauermanova formace prohrála svůj souboj s Bláhovým triem, ale další trojice již byla posledním zápasem celého dne.“ Dále pokračoval a uzavřel: „jsem rád, že jsme poslední utkání před prázdninovou přestávkou zvládli herně i bodově. Domácí nezahráli vůbec špatně, a i přestože se jednalo o souboj prvního se sedmým týmem, z mého pohledu se jednalo o nadprůměrné druholigové utkání. Černou kaňkou byl rozhodčí Vanya, který podal velmi špatný výkon a zbytečně připustil dohady v jinak férovém karlovarském prostředí.“

Výsledky jednotlivých zápasů:

Bláha, Svoboda – Budkai, Holas   2:1 (6:10, 10:9, 10:7) – 1:0

Tóth, Veselý F. – Mauerman, Srba (Šimáně)   0:2 (9:10. 7:10) – 1:1

Bláha, Svoboda, Tóth – Budkai, Kašpárek, Šimáně   0:2 (9:10, 8:10) – 1:2

Kyliánek, Valenta, Veselý F. – Holas, Mauerman, Šenkýř (Srba)   0:2 (8:10, 9:10) – 1:3

Kyliánek, Valenta – Kašpárek, Šenkýř   0:2 (7:10, 6:10) – 1:4

Valenta – Šimáně   0:2 (6:10, 2:10) – 1:5

Bláha, Svoboda, Tóth – Holas, Mauerman, Šenkýř (Srba)   2:0 (10:9, 10:6) – 2:5

Kyliánek, Valenta, Veselý F. – Budkai, Kašpárek, Šimáně   1:2 (7:10, 10:8, 9:10) – 2:6

Sety v utkání: 6:13

Rozhodčí: Vanya, Rezková

Diváci: 10

Délka utkání: 2 hodiny 50 minut

 

Odkaz na videa ze zápasu:

https://www.youtube.com/watch?v=sCXbkTNIoQk&list=PLgyRr1SK2m_VTdBFg_pVgrp9_utliiZMu