Jdi na obsah Jdi na menu

SK NOHEJBAL Hlavenec – TJ Sokol Mnichovo Hradiště 0:6

22. 6. 2015

Do první dvojice proti domácím bratrům Vrtiškovým naskočili Budkai s Holasem a začali velmi dobře ziskem první sady, kdy si hned v úvodu vypracovali potřebný uklidňující náskok. V setu druhém ale Vojta ztratil svůj smečařský apetit a za stavu 6:1 v náš neprospěch byl vystřídán zřejmě nejstarším hráčem letošního ročníku 2. ligy, nohejbalovým matadorem a trenérem v jedné osobě Standou Matoušem, který naši hru pozvedl a sérií pěti proměněných útoků, na které si domácí bratrská dvojice ani nesáhla, srovnal krok se soupeřem. Za stavu 7:6 pro domácí byl po timeoutu navrácen do hry Vojta, ovšem na útoku se mu stále nedařilo a bylo srovnáno. Svá mířidla ale ve zkrácené sadě včas srovnal a společně s Lukášem tak získali velmi důležitý první bod. Nutno podotknout, že vyhlášení hlavenečtí diváci byli od této chvíle značně umlčeni – 0:1. Druhá dvojice Košek, Šimáně s přehledem získala první sadu. Druhý set byl do stavu 7:7 vyrovnaný, pak ale kluci zabrali a sérií tří bodů v řadě navlékli druhý zápasový bod – 0:2.

Trojice byly naší jasnou záležitostí. Nejprve Kašpárek s Šimáněm a Budkaiem dvakrát 5:10 porazili první domácí trojku – 0:3. Dále Košek s Holasem a Šenkýřem ještě výrazněji vyprovodili bratry Vrtišky s Ondrou Kašpárkem na nahrávce – 0:4.

Vložená dvojice tentokrát ve složení Kašpárek, Šenkýř také ve dvou sadách pokračovala v našem zdařeném výkonu – 0:5. Kapitán Šimáně poté v singlu podal svůj letošní nejlepší výkon v této disciplíně a proti Michalovi Vrtiškovi tak uzavřel účet celého utkání – 0:6. V Hlavenci zpíval kanár a domácí slíbili, že se o letos druhého naděleného kanárka budou dobře starat.

Kapitán David Šimáně po zápase popsal utkání slovy: „Chyběl nám Mauerman a Košek zápas odehrál s poraněným mezižeberním svalstvem, což jej omezovalo při příjmu. Zlomovým momentem celého zápasu byla hned první dvojice, kdy naši Budkai s Holasem a střídajícím trenérem Matoušem (51 let) porazili elitní domácí dvojici bratří Vrtišků. V dalších pěti zápasech jsme soupeře již jasně přehráli a nepovolili mu jediný set.“ Šimi pokračoval slovy: „všichni odvedli výborný výkon a přispěli k rychlému průběhu utkání, které trvalo pouze dvě hodiny. Hlavenci chybí vysoký, razantní smečař ve trojicích.“

Výsledky jednotlivých zápasů:

Vrtiška J., Vrtiška M. – Budkai, Holas (Matouš)   1:2 (7:10, 10:7, 8:10) – 0:1

Mareček, Marek – Košek, Šimáně   0:2 (5:10, 7:10) – 0:2

Mareček, Marek, Primáč – Budkai, Kašpárek M., Šimáně   0:2 (5:10, 5:10) – 0:3

Kašpárek O., Vrtiška J., Vrtiška M. (Radl) – Holas, Košek, Šenkýř   0:2 (6:10, 3:10) – 0:4

Radl, Solčianský (Primáč) – Kašpárek M., Šenkýř   0:2 (7:10, 6:10) – 0:5

Vrtiška M. – Šimáně   0:2 (4:10, 8:10) – 0:6

Sety v utkání: 1:12

Rozhodčí: Šída, Radoměřský