Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slovan Chabařovice – TJ Sokol Mnichovo Hradiště 3:6

20. 4. 2015

Ve třetím kole na nás čekal soupeř ze severu Čech – Slovan Chabařovice. Pro tento zápas jsme postrádali pracovně vytíženého Koška a nemocného Šenkýře.

Do první dvojice nastoupili Mauerman, Šimáně. Byla tedy obnovena spolupráce těchto dvou hráčů z minulé sezony.  V první setu rozhodl za devítek podařeným kraťasem kapitán Šimáně. Ve druhém jsme soupeři už nedali žádnou šanci – 0:1. Bohužel druhé dvojce ve složení Budkai, Holas se nepodařilo navázat dobrou hrou a poměrně hladce prohráli – 1:1.

Následně jsme šli ale opět do vedení my, to když Maermanova formace s Holasem a Srbou jasně přehráli domácí trojici v čele s domácím kapitánem D. Tirpákem – 1:2. Jeho bratr Jan si bohužel pro nás v další trojici počínal lépe a dovedl domácí posledním možným míčem třetí sady znovu k remíze. Nutno však říci, že tento balon byl velmi sporný. Kašpárek J. Tirpáka za devítek zablokoval a poté se míč vrátil na naši stranu podivným způsobem – zřejmě od ruky domácího tahouna. Míč byl ale přisouzen domácím – 2:2.

I nepárová část utkání dopadla dělbou bodů. Naše vložená dvojice Bartoš, Srba a naskočivší Kašpárek se popasovala s domácími bravůrně. Zde je třeba poznamenat podařené střídání Bartoše za Kašpárka, kterému se tento duel vyvedl – 2:3. Pak ale Šimáně prohrál singl, kdy se po slušném příjmu trápil na útoku. Zde se promítá absence tréninku této herní činnosti – 3:3.

Odvetné trojice byly zlomovýmy zápasy celého utkání, neboť se nám obě podařilo ovládnout. Poprvé jsme tak soupeři odskočili o dva zápasové body – 3:5.

V následující dvojici, která se nakonec stala posledním zápasem, Budkai s Holasem velmi dobře začali a kvalitní hrou získali první sadu. V tom pokračovali i do poloviny druhého setu, pak se ale začala karta obracet a tak o osudu utkání rozhodoval až zkrácený set. Tam byla naše dvojka zprvu nahoře, pak zase dole, ale Holasova „šlajska“ přes blok byla posledním míčem celého zápasu. Pro nás se stala úderem vítězným.

„I přes absenci pracovně vytíženého Koška a marodícího Šenkýře jsme odvezli z horké půdy v Chabařovicích dva body. Rozhodující bylo to, že se nám podařilo vyhrát obě odvetné trojice, kdy jsme poprvé v zápase vyhráli dva zápasy za sebou. Závěrečná dvojice byla zpočátku v naší režii, ale nakonec došlo na třísetovou bitvu, kterou jsme získali až posledním možným míčem.“ zmínil po zápase kapitán David Šimáně. „Jsem velmi rád, že z Chabařovic vezeme vítězství. Vyjma druhé dvojice a singlu se jednalo z naši strany o kvalitní bojovný výkon, který byl tradičně podpořen neprůstřelným polem ve trojicích. Nejlepším hráčem domácích byl Jan Tirpák, na naší straně nelze vyzdvihovat jednotlivce, všichni udělali pro vítezství maximum. Chtěl bych pochválit pány rozhodčí Kalibu a Sochora, kteří dokázali vyhecované utkání zdárně uřídit.“ ještě doplnil.

Výsledky jednotlivých zápasů:

Tirpák D., Trubák J. (Klaban) – Mauerman, Šimáně   0:2 (9:10, 6:10) – 0:1

Rypka, Tirpák J. – Budkai, Holas   2:0 (10:5, 10:6) – 1:1

Sehrig, Tirpák D., Trubák J. (Trubák Z.)– Holas, Mauerman, Srba   0:2 (7:10, 7:10) – 1:2

Rypka, Tirpák J., Trubák M. – Budkai, Kašpárek, Šimáně   2:1 (10:8, 5:10, 10:9) – 2:2

Sehrig, Trubák – Bartoš, Srba (Kašpárek)   0:2 (9:10, 5:10) – 2:3

Tirpák J. – Šimáně   2:0 (10:5, 10:6) – 3:3

Tirpák D., Trubák J., Trubák Z. (Sehrig)  – Budkai, Kašpárek, Šimáně   0:2 (8:10, 8:10) – 3:4

Rypka, Tirpák J., Trubák M. – Holas, Mauerman, Srba   1:2 (9:10, 10:9, 8:10) – 3:5

Tirpák D., Trubák J. – Budkai, Holas   1:2   (7:10, 10:8, 9:10) – 3:6

 

Sety v utkání: 8:13

Rozhodčí: Kaliba, Sochor

Diváci: 20

Délka utkání: 3 hodiny 15 minut