Jdi na obsah Jdi na menu
 


TJ Sokol Mnichovo Hradiště – SK NOHEJBAL Hlavenec 6:0

27. 4. 2015

TJ Sokol Mnichovo Hradiště – SK NOHEJBAL Hlavenec 6:0

Naším čtvrtým soupeřem byl středočeský rival z Hlavence.  A i podruhé, kdy jsme byli domácím týmem, zazpíval kanár. Tentokrát jsme už ale vyměnili semilské Sportcentrum za naše venkovní antukové hřiště. Hosté přijeli kompletní, my jsme postrádali zdravotně indisponované – Mauermana a Šenkýře.

Hosté poslali hned do úvodního zápasu svoji elitní dvojici bratrů Vrtiškových s úmyslem přetlačit náš tandem Koška s Šimáněm. To se jim ale nepodařilo. Na našem výkonu se zpočátku trochu projevilo to, že jsme hráli poprvé venku a přišlo několik nepřesností, zejména na přijmu. I přesto jsme se s tím statečně vypořádali a ve třech setech nastavili směr celého zápasu – 1:0. Druhá dvojka byla jednoznačnou záležitostí našeho páru Budkai, Holas – 2:0.

Trojice se poté nesli v podobném duchu. Nejprve Koškova formace se Srbou a Holasem nedala šanci hostům v čele s Michalem Vrtiškou – 3:0. Následně pak Kašpárek s Šimáněm a Budkaiem také ve dvou setech zvítězili – 4:0.

Naše vítězná vlna se poté nezastavila ani v nepárové části utkání. Kašpárek se Srbou přehráli hosty, kteří několikrát točili se sestavou. Nutno říci, že kvalita jejich vložené dvojice ale rozhodně nestačí na 2. ligu – 5:0. Ve velmi pěkném a vyrovnaném singlu se potom kapitánu domácích Šimáněmu podařilo uzavřít účet celého utkání, když ve třech setech přetlačil hostujícího kapitána M. Vrtišku – 6:0.

Kapitán domácích David Šimáně celé utkání popsal slovy: „Bylo nás pouze šest, takže jsem doufal, že se nikomu po zdravotní stránce nic nepřihodí. Postrádali jsme Mauermana a Šenkýře. Dle předchozích výsledků soupeře jsem očekával vyrovnanější utkání. To se ovšem nepotvrdilo, přehráli jsme Hlavenec velmi jednoznačně. Vyrovnaná byla pouze úvodní dvojice a singl, ve kterém došlo na souboj kapitánů – mě a hostujícího Michala Vrtišky. Mnozí označili tento zápas za nejhezčí část celého utkání.“ Dále ještě doplnil: „Podruhé jsme hráli na domácí půdě a podruhé se nám podařilo ovládnout všechny dílčí zápasy a zvítězit 6:0. Všichni hráči přistoupili k zápasu zodpovědně a podali skvělý výkon. Vyzdvihl bych výkony Lukáše Budkaie a Vojty Holase, kteří jasně dominovali ve dvojce a vítězství obou trojic podpořili bezchybným polem a tvořivou nahrávkou.“

 

 

 

Výsledky jednotlivých zápasů:

Košek, Šimáně – Vrtiška M., Vrtiška J.   2:1 (9:10, 10:7, 10:7) – 1:0

Budkai, Holas – Mareček, Marek (Radl)   2:0 (10:5, 10:4) – 2:0

Holas, Košek, Srba – Mareček, Radl, Vrtiška M.   2:0 (10:7, 10:4) – 3:0

Budkai, Kašpárek, Šimáně – Marek, Vrtiška J., Weissgȁrber   2:0 (10:8, 10:7) – 4:0

Kašpárek, Srba – Primáč, Solčianský (Weissgȁrber)   2:0 (10:4, 10:6) – 5:0

Šimáně – Vrtiška M.   2:1 (10:8, 8:10, 10:6) – 6:0

Sety v utkání: 12:2

Rozhodčí: Kaliba, Moc

Diváci: 30

Délka utkání: 2 hodiny 30 minut

 

Odkaz na videa ze zápasu:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLgyRr1SK2m_Vi75tIBAPBx4QznPaLKa4W