Jdi na obsah Jdi na menu
 


TJ Sokol Mnichovo Hradiště – TJ Sokol Horažďovice VYNK Hapon 6:2

25. 5. 2015

TJ Sokol Mnichovo Hradiště – TJ Sokol Horažďovice VYNK Hapon 6:2

Letošní ročník se pomalu ale jistě přesouvá do své druhé poloviny a na programu tak bylo odvetné utkání s lídrem tabulky z Horažďovic. Soupeři jsme měli co vracet, neboť nás nejtěsnějším rozdílem 4:6 porazil hned v prvním letošním zápasu. Hosté postrádali ex- extraligového Babku, my jsme byli v plné síle.

Do první dvojice nastoupilo letos zatím pouze jednou poražené duo Košek, Šimáně a proti mladíkům Hokrovi s Pivničkou v dresu hostí si vedli velmi dobře a vybojovali pro naše barvy první bod v utkání – 1:0. Hosté ale vzápětí kontrovali, to když Jůzek s Nepodalem ve dvou setech přehráli Mauermana se Srbou a alternujícím Šenkýřem – 1:1.

Kluci své dvojkové zaváhaní ale následně odčinili, výborně je svou nahrávkou a polem doplnil Holas – 2:1. Jedním ze dvou zápasů, který v tomto utkání skončil posledním možným míčem, byla druhá trojice. Kašpárkova formace s Šimáněm a Budkaiem dlouho hledala recept na netradiční Nepodalův styl smeče a jeho dlouhý blok. Důležitý bod na naši stranu i přesto připsala – 3:1.

Tušili jsme, že rozhodující fází utkání bude opět nepárová část. Budkai s Holasem ve vložené dvojici předvedli to, co se od nich očekává a nedali soupeři šanci – 4:1. V singlu kapitán Šimáně jako již tradičně prohrál první sadu, v těch dalších dvou povolil ale hostujícímu Hokrovi v součtu již pouze pět míčů a my jsme měli jistotu bodového zisku – 5:1.

Tu se nepodařilo rozšířit o bod druhý naší první trojici. Ve třetím setu totiž přišlo proti Nepodalově družině až příliš mnoho nepřesností – 5:2. Posledním zápasem celého utkání se nakonec stala druhá odvetná trojice, do té nemohl naskočit pochroumaný Budkai, a tak za něj naskočil od začátku Šenkýř. Boj to byl na ostří nože a skončil až posledním možným míčem. První set naši proti dobře hrající Pivničkově formaci ztratili. V úvodu sady druhé za stavu 1:3 v náš neprospěch vystřídal na bloku a smeči Kašpárka Košek a naši postupnými krůčky ovládli druhou sadu. Za „devítek“ se nám nepodařilo proměnit útok, avšak kraťas horažďovického Jůzka zastavila páska a nám se tak podařilo hostům oplatit porážku z úvodu sezóny. Navíc máme s Horažďovicemi lepší skóre, což může být v konečném účtování důležitou výhodou!

Náš kapitán David Šimáně řekl po utkání: „Hosté postrádali Babku, my jsme byli kompletní, avšak se zdravotně indisponovaným Koškem, který i tak do utkání zasáhl. Dva zápasy skončili posledním možným míčem 10:9 ve třetí sadě. Oba případy se týkali naší druhé trojice, která dokázala pokaždé nejtěsněji zvítězit.“ Dále doplnil „Zápas s Horažďovicemi se pro nás stal po minulém klopýtnutí s Dynínem klíčovým utkáním celé sezóny. Do utkání se nám podařilo vstoupit vítězně, následně hosté srovnali, ovšem my jsme odpověděli šňůrou čtyř vítězství v řadě, což už hosté korigovali pouze vítězstvím v první odvetné trojici. Rozhodčí Moc a Kučera výborně odpískali tento boj o první místo v tabulce, za což zaslouží pochvalu.“

Výsledky jednotlivých zápasů:

Košek, Šimáně – Hokr, Pivnička   2:0 (10:6, 10:8) – 1:0

Mauerman, Srba (Šenkýř) – Jůzek, Nepodal   0:2 (6:10, 9:10) – 1:1

Holas, Mauerman, Srba – Hokr, Jůzek, Pivnička (Pešek)   2:0 (10:9, 10:5) – 2:1

Budkai, Kašpárek, Šimáně – Nepodal, Novotný, Nový   2:1 (7:10, 10:6, 10:9) – 3:1

Budkai, Holas – Novotný, Pešek (Čejka)   2:0 (10:7, 10:5) – 4:1

Šimáně – Hokr   2:1 (9:10, 10:4, 10:6) – 5:1

Holas, Mauerman, Srba – Nepodal, Novotný, Nový   1:2 (7:10, 10:6, 8:10) – 5:2

Kašpárek, Šenkýř, Šimáně (Košek) – Hokr, Jůzek, Pivnička   2:1 (8:10, 10:8, 10:9) – 6:2

Sety v utkání: 13:7

Rozhodčí: Moc, Kučera

Diváci: 30

Délka utkání: 3 hodiny 45 minut

 

Odkaz na videa ze zápasu:

https://www.youtube.com/watch?v=sCXbkTNIoQk&list=PLgyRr1SK2m_VTdBFg_pVgrp9_utliiZMu