Jdi na obsah Jdi na menu
 


TJ Sokol Mnichovo Hradiště – TJ Sokol VYNK Horažďovice Hapon 5:4

29. 9. 2015

TJSMH sahá po historickém postupu do I. ligy!!!

 

Takový zápas před zraky tolika lidí se v Mnichově Hradišti ještě nehrál! Do první dvojky vstoupili naši Košek s Šimáněm dobře, úvodní sada dospěla do devítek, za kterých mohl Košek na útoku set ukončit, ovšem jeho nepovedený úder hosté chytli a potrestali. V setu druhém byl průběh obdobný s tím rozdílem, že horažďovická dvojice Jůzek, Nepodal svůj útok za devítek proměnila – 0:1. Druhá dvojice ve složení Mauerman, Srba a alternující Holas celkem jednoznačným způsobem prohrála. Vázla nám příprava a na ni navazující proměňování útoků – 0:2.

 

Celkem rychlý průběh dvojic ve prospěch hostů měla utnout trojice Holas, Košek a Srba, kteří letos ještě neprohráli. Jakoby jsme ale měli svázané nohy a na hřišti nebyli dostatečně uvolnění. Mnoho nepřesností a míčů v zámezí znamenalo první porážku naší elitní formace této sezony a s námi bylo neveselo – 0:3. K obratu se následně podařilo zavelet Kašpárkovi s Šenkýřem a Šimáněm, kteří trpělivou hrou navlékli první zápasový bod na naši stranu – 1:3.

 

V singlu se zaskvěl náš jednotlivec Martin Šenkýř, který si ve dvou nejtěsnějších sadách podal bývalého mistra republiky v této disciplíně Vladimíra Babku, který ještě před dvěma sezónami hájil barvy extraligových Karlových Varů. Nutno říci, že to byla výhra zasloužená, náš singlista měl herně navrch – 2:3.

 

Následovaly utkání obrácených trojkových sestav. V první odvetě trojic Koškova sestava porazila celkem jasně Nepodalovu trojici. V tomto zápase byl na útoku velmi efektivní na naší straně Patrik Srba, který dotáhl první odvetnou trojici k vítězství – 3:3. Následně ale Kašpárkova trojka nenavázala na své první vystoupení a nepomohlo ani míchání se sestavou, kdy Mauerman nejprve nahradil Šimáněho a poté Šimáně Kašpárka – 3:4.

 

Vzhledem k tomu, že jsme obě úvodní dvojice prohráli, vypadala naše šance na vítězství mizivě. Velmi vyrovnaná první odvetná dvojice, ve které se utkali Košek, Šimáně a Babka, Pivnička dospěla do stavu 9:9 ve třetím setu. Byli jsme na útoku a kapitán Šimáně měl na noze osud celého utkání, možná i celé sezóny. Svou úlohu ovšem zvládl a utkání tak pokračovalo poslední dvojicí – 4:4. Do té od začátku nastoupili Holas se Srbou a počínali si náramně. Hned v úvodu si vypracovali náskok, který se jim podařilo uhájit. Po změně stran se hra vyrovnala. Naši borci však v emotivním závěru poodskočili a strhli tak vítězství na naši stranu – 5:4.

 

Vzhledem k průběhu zápasu se jedná o velmi cennou výhru a vedení v sérii.

 

Kapitán David Šimáně řekl po zápase: „V prvním finálovém utkání jsme postrádali nemocného Lukáše Budkaie. Hosté přijeli v kompletní sestavě. Do utkání jsme nevstoupili vůbec dobře. Prohráli jsme obě úvodní dvojice (první těsně 2x 9:10, druhou jasným rozdílem). Poté Koškova formace prohrála svou vůbec první trojici letos a stav 0:3 na ukazateli skóre vypadal hrozivě. Poté však Kašpárek s Šimáněm a Šenkýřem zaveleli k obratu a pokořili Nepodalovu sestavu. Singl, který měl podle mého názoru extraligové parametry v podání našeho Šenkýře a hostujícího Babky, byl zlomovým momentem utkání. Náš singlista jej získal dvakrát nejtěsnějším rozdílem. Poté se podařilo srovnat stav na 3:3, když Koškova formace porazila Nepodalovu. Následně ale Kašpárkova trojka nenavázala na své první vystoupení a nepomohlo ani střídání Šimáněho za Mauermana. Šlo se do odvetných dvojic, kde nejprve Košek s Šimáněm nejtěsněji 10:9 ve třetím setu přehráli Babku s Pivničkou. A na závěr se pak Holas se Srbou vyhecovali k výbornému výkonu a před burácejícím obecenstvem dokonali náš obrat.“ Dále pokračoval: „Chtěl bych pochválit všechny hráče za skvělou týmovou práci. I nepříznivý stav, na který jsme letos nebyli zvyklí, nás nepoložil a mužstvo, které nyní v Mnichově Hradišti máme, ukázalo charakter. Hráčem utkání byl náš singlista Martin Šenkýř, který podal skvělý výkon. Dále bych chtěl poděkovat všem fanouškům a příznivcům nohejbalu, kteří si ve sváteční pondělí udělali čas a přišli nás v prvním finálovém utkání povzbudit. V sobotu pokračujeme v Horažďovicích.“

 

Výsledky jednotlivých zápasů:

Košek, Šimáně – Jůzek, Nepodal 0:2 (9:10, 9:10) – 0:1

 

Mauerman, Srba (Holas) – Babka, Pivnička 0:2 (6:10, 5:10) – 0:2

 

Holas, Košek, Srba – Hokr, Knebl, Pivnička 1:2 (9:10, 10:7, 7:10) – 0:3

 

Kašpárek, Šenkýř, Šimáně – Babka, Nepodal, Nový 2:0 (10:7, 10:8) – 1:3

 

Šenkýř – Babka 2:0 (10:9, 10:9) – 2:3

 

Holas, Košek, Srba – Babka, Nepodal, Nový (Pešek) 2:0 (10:8, 10:6) – 3:3

 

Kašpárek, Šenkýř, Šimáně (Mauerman) – Hokr, Knebl, Pivnička 0:2 (7:10, 7:10) – 3:4

 

Košek, Šimáně (Šenkýř) – Babka, Pivnička (Knebl) 2:1 (10:8, 9:10, 10:9) – 4:4

 

Holas, Srba (Mauerman) – Jůzek, Nepodal (Hokr) 2:0 (10:6, 10:8) – 5:4

Sety v utkání: 11:9

Rozhodčí: Kaliba, Albrecht

Diváci: 70

Délka utkání: 3 hodiny a 40 minut

 

Stav finálové série: 1:0

 

Odkazy na videa:

https://www.youtube.com/watch?v=jqUKMgIu6N0&list=PLgyRr1SK2m_Un-iazKr9z2POzhy_lZnY_&index=1