Jdi na obsah Jdi na menu
 


TJ Sokol Mnichovo Hradiště - R. U. M. NK Holubice 5:1

14. 9. 2015

TJ Sokol Mnichovo Hradiště – R. U. M. NK Holubice 5:1

My bez letošní posily Patrika Srby, hosté bez bývalého několikanásobného nejlepšího hráče ČR Petra Bubniaka. To byl hráčský stav před prvním semifinále.

My jsme do první dvojice poslali naše letošní elitní duo Košek, Šimáně. V prvním setu hosté několikrát chybovali na útoku, kluci tak získali první set poměrem 10:5, a to druhý jmenovaný také několikrát svůj úder „vyhodil“. Hned v úvodu sady druhé jsme si vypracovali náskok, což bylo důležité, protože hosté vystřídali a jejich hra měla stoupající tendenci. Do utkání jsme tedy vstoupili vítězně – 1:0. Druhá dvojice byla následně tuhým bojem mezi našimi Budkaiem a Holasem a hostujícími Konupkou a Pacejkou. Zápas se po vyrovnaném průběhu dostal do třetí sady, ve které jsme byli zprvu dole, ovšem vydařeným střídáním Kašpárka za Budkaie se klukům podařilo vývoj druhé dvojky otočit – 2:0.

Následovali trojice. Tu první obstarala letos neporažená Koškova formace s Holasem a Budkaiem. Neporaženi zůstali nadále, to když hostům povolili pouze osm míčů. Nádhera! – 3:0. Do druhé trojky vstoupilo Kašpárkovo trio s Šimáněm a Šenkýřem vítězně 10:8 v první sadě, ovšem Kašpárkovi se tentokrát tolik nedařilo na útoku. To se projevilo v sadě druhé, kde stejným poměrem hosté srovnali. Zkrácený třetí set byl velmi vyrovnaný, Kašpárek byl střídán Mauermanem, ale kapitán Šimáně chtěl vzít otěže zápasu na sebe, to se mu nepodařilo a hosté tak snížili – 3:1.

Jelikož se ve vyřazovacích bojích nehraje vložená dvojice, aby zápas nemohl dospět do remízy, pokračovalo se singlem, který se stal jednoznačnou kořistí našeho Martina Šenkýře, jenž porazil holubického Pacejku ve dvou jednoznačných sadách, kdy především „Šenkův“ servis dělal Kristiánovi Pacejkovi velké potíže – 4:1.

Košanova trojka poté uzavřela účet celého utkání. Pár šedých vlasů na našich hlavách ale přibylo. V prvním setu byli kluci stále nahoře a vyhráli 10:9. Ve druhém bylo všechno jinak. Stav byl už 3:8 v náš neprospěch, Košan si říkal o střídání, ale chyběl nám osmý hráč, takže střídání nebylo možné. Kluci ale po time-outu trpělivou hrou a razancí na útoku neuvěřitelně zlomili vývoj sady a my jsme tak mohli slavit první dílčí vítězství – 5:1.

Kapitán David Šimáně shrnul zápas následovně: „V prvním zápase play – off nám chyběl Patrik Srba. Důležitým momentem zápasu bylo vítězství ve druhé dvojici, kterou naši Budkai s Holasem a střídajícím Kašpárkem vyhráli 10:8 ve třetím setu a my jsme tak hned na úvod odskočili soupeři o dva zápasové body. Navíc následovala Koškova trojice, která letos ještě neprohrála. Jediné vyhrané utkání na straně hostů byla druhá Konupkova trojice, kterou získali 8:10 ve třetí sadě.“ Dále doplnil toto: „Využili jsme domácího prostředí a předvedli kvalitní výkon. Chtěl bych pochválit celé mužstvo za vzájemnou podporu a týmový duch, který nás žene vstříc I. lize. Poděkování patří také fanouškům a fanynkám, kterých chodí na mnichovohradišťské kurty stále více. Víme o tom, že příští týden to bude na půdě Holubic o mnoho těžší, o to více budeme bojovat.“

Výsledky jednotlivých zápasů:

Košek, Šimáně – Hicl, Žitňák (Šišma)   2:0 (10:5, 10:6) – 1:0

Budkai, Holas (Kašpárek) – Konupka, Pacejka   2:1 (10:8, 6:10, 10:8) – 2:0

Budkai, Holas, Košek – Hicl, Šikl, Šišma   2:0 (10:2, 10:6) – 3:0

Kašpárek, Šenkýř, Šimáně – Konupka, Pacejka, Žitňák   1:2 (10:8, 8:10, 8:10) – 3:1

Šenkýř – Pacejka   2:0 (10:3, 10:6) – 4:1

Budkai, Holas, Košek – Konupka, Pacejka, Žitňák   2:0 (10:9, 10:9) – 5:1

Sety v utkání: 11:3

Rozhodčí: Moc, Kraus

Diváci: 35

Délka utkání: 2 hodiny

 

Stav série: 1:0

 

Odkaz na videa ze zápasu: https://www.youtube.com/playlist?list=PLgyRr1SK2m_VHoMF197POmmpe8cUVJB6P