Jdi na obsah Jdi na menu
 


TJ Sokol Mnichovo Hradiště - T.J. Pankrác 6:2

26. 4. 2016

Do prvního domácího utkání jsme bohužel nastoupili bez zraněného Lukáše Budkaie, jeho absence se protáhne minimálně ještě na dva zápasy. Naopak dobrou zprávou pro náš tým byla účast Michala Koška, který chyběl minulý zápas. Právě z těchto důvodů jsme museli přeházet sestavy dvojic, kdy do první dvojky nastoupili již zmiňovaný Michal Košek s naším kapitánem Davidem Šimáněm, kteří od začátku potvrzovali sehranost z loňské sezóny a nedali soupeři nejmenší šanci, když jejich dvojici porazili 10:6, 10:8 – 1:0. Do druhé dvojice nastoupila naše nová sestava ve složení Srba, Zelba, kteří vyhráli první set posledním možným míčem 10:9, bohužel druhý a třetí set již nezvládli a prohráli 8:10 a 7:10 – 1:1. Na řadě byli trojice, ve kterých zůstali sestavy stejné, tzn. první trojku odehráli Bartoš, Kašpárek a Srba, kteří v prvním setu po spoustě vlastních chyb prohráli 8:10. Před druhým setem jsme vystřídali Koška za Kašpárka a hra byla stále vyrovnaná, až na konci setu se naše sestava dostala do vedení 9:7, což jí ale nestačilo, kdy po třech vlastních chybách tento set také prohrála a rázem byl ve vedení soupeř z Pankráce. Věděli jsme, že musíme zabrat, jinak by mohlo být zle. Naštěstí se nám to povedlo díky naší trojici Jeník, Šenkýř a Šimáně, kteří vyprovodili soupeře z kurtu zcela jednoznačně 10:3 a 10:4, nutno podotknout, že naši kluci předváděli krásné technické kousky, především David Šimáně v této disciplíně vynikal – 2:2. Po trojicích, jak již bývá zvykem, přišla na řadu nepárová část, kde jsme do třetí dvojky poslali Kašpárka s Bartošem, kteří byli od začátku lepším týmem na hřišti, opět ale selhali v koncovce, kdy se nám nepodařilo dotáhnout vedení 9:7 do zdárného konce a prohráli jsme první set 9:10. Druhý set byl od začátku vyrovnaný, za stavu 3:4 pro soupeře jsme sáhli ke střídání, kdy Kašpárka nahradil Šenkýř a především mezihra se nám zklidnila a dokázali jsme tento set přetavit ve vítězství 10:8. Do třetího setu jsme tedy měli výhodu volby, kdy jsme soupeři dali podání. Hned první útok se podařilo Ondrovi Bartošovi proměnit a pak jsme dokázali díky skvělé práci v obraně odskočit soupeři na 7:5, což byl zřejmě zlomový moment, protože soupeř od té doby nebyl už tak jistý na útoku ani v obraně a tak jsme zvítězili 10:5 ve třetím setu – 3:2.  Do singlu nastoupil náš ostřílený singlař Martin Šenkýř, který měl proti sobě dobře hrajícího Závorku, takže všichni čekali vyrovnanou bitvu. První set sice probíhal podle našich představ, kdy Šenkýř vyhrál pohodlně 10:5, ale v druhém setu soupeř zabral a posledním možným míčem našeho singlistu přetlačil 9:10, šlo se tedy do třetího setu, kde se podařilo Martinovi získat náskok a ten i udržet, takže zvítězil 10:8 – 4:2. Napravit svoji první prohru chtěla naše trojka Bartoš, Kašpárek, Srba, které se první zápas moc nepovedl, ale nyní již bylo vše jinak a svého soupeře jasně přehrála, když první set skončil 10:6 a druhý set byl ještě jednoznačnější 10:4 – 5:2. Tímto vítězstvím jsme si již připsali bod do tabulky, ale jako mírní favorité tohoto utkání jsme chtěli samozřejmě získat i bod druhý. Tohoto nelehkého úkolu se jako první zhostila naše trojka v sestavě Jeník, Šenkýř a Šimáně. První set se hrál podle našich not a kluci dokázali hostující trojici zdolat 10:7, ale v druhém setu nastali komplikace, kdy hráči Pankráce zápas v žádném případě nechtěli odevzdat a tak bojovali o každý míč, což přetavili v získání druhého setu 7:10. Šlo se tedy do setu třetího, kde už si vítězství naši hráči pohlídali a zvítězili stejným poměrem, jakým skončili oba předešlé, tedy 10:7 – 6:2.

 

Komentář k zápasu Patrika Srby: K dnešnímu utkání jsme nastupovali jako mírní favorité, jelikož Pankrác je nováčkem ligy, ale řekl bych, že na hřišti to nebylo tak vidět, ač skóre vypadá jednoznačně, zápas to byl vcelku vyrovnaný, důkazem je, že jsme 3x vyhráli až ve třetím setu. Naším nejlepším hráčem byl určitě 4-bodový Martin Šenkýř, kterému zdárně sekundoval 3-bodový David Šimáně. Za hosty hrál nejlépe Závorka.

 

Výsledky jednotlivých zápasů:

Košek, Šimáně – Petrás J., John   2:0 (10:6, 10:8) – 1:0

Srba, Zelba – Šťastný, Závorka   1:2 (10:9, 8:10, 7:10) – 1:1

Bartoš, Kašpárek, Srba(Košek) – Petrás J., John, Závorka   0:2 (8:10, 9:10) – 1:2

Jeník, Šenkýř, Šimáně – John, Kolštrom, Šťastný(Novák, Šplíchal)    2:0 (10:3, 10:4) – 2:2

Bartoš, Kašpárek(Šenkýř) - Petrás O., Kolštrom 2:1 (9:10,10:8,10:5) 3:2 

Šenkýř – Závorka   2:1 (10:5, 9:10, 10:8) – 4:2

Bartoš, Kašpárek, Srba – 2:0 (10:6, 10:4) – 5:2

Jeník, Šenkýř, Šimáně - Petrás J., John, Závorka 2:1 (10:7,7:10,10:7) 6:2

Sety v utkání: 15:7

Rozhodčí: Kraus, Loužil

Diváci: 30

Délka utkání: 3 hodiny