Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hradišťská smeč_IV.ročník

12. 8. 2010

 

Obrazek

Na turnaji v Hradišti opět vítězilo „nohejbalové mládí“.

   Obrazek Nohejbalový turnaj trojic se odehrál netradičně v neděli z důvodu podmáčeného terénu po vydatných deštích, které zužovali celý víkend naši republiku. Nicméně to nikoho neodradilo, a i v neděli přijelo do sokolského areálu 9 týmů. Širokou škálu sportovců tvořili dorostenci Mnichova Hradiště, Plazů, reprezentanti krajského i okresního nohejbalu, ligový hráči, amatéři a zapomenout nesmím ani na hráčku Nymburku Tymichovou.

   

  Všechny týmy se střetly nejprve v základní skupině systémem každý s každým, a po té se základní skupina rozdělila podle pořadí na finále „A“ a malé finále „B“.

 

     Ve finále „A“ na sebe narazil první tým základní skupiny se čtvrtým. Perfektní zápas a boj o každý míč, tak by se dalo jednoduše komentovat toto utkání v něm byli nakonec šťastnější hráči Rozmetadla, kteří porazili Veterány MH 2:1. I druhý zápas o finále měl co nabídnout. Kůl v plotě si rovněž v třísetové bitvě zajistil finále a na Bubáky zbylo utkání „pouze“ o třetí místo. V němž se střetli s poraženým z prvního utkání, a sice Veterány MH. Veteráni v čele s Matoušem S. drželi krok se soupeřem a první set se jim dokonce podařilo vyhrát, pak na ně ale dolehla zřejmě únava z předchozích utkání, a přestalo se  dařit i na síti. Toho hned využili o generaci mladší Bubáci, kteří si pod taktovkou smečaře Kašpárka O. připsali zbylé dva sety a celkové třetí místo v turnaji. Finále nabídlo opravdu přehlídku nejlepších nohejbalistů turnaje. Rozmetadlo v čele s druholigovými hráči Košek, Šimáně doplněni Tymichovou z Nymburka si to o první místo rozdali s týmem Kůl v plotě, který reprezentovali dorostenci Mnichova Hradiště Holas, Matouš (4. místo MČR družstvev 2010) a třetím do party jim byl Duc Trimh Minh z dorosteneckého oddílu TJ Plazy. Diváci mohli vidět další z vynikajících utkání a i když se nejprve zdálo, že o poznání zkušenější Rozmetadlo má navrch, tak se Kůl v plotě nevzdával. První set s přehledem vyhráli hráči Rozmetadla, když Košek předvedl bezchybný výkon na síti, který ještě výrazněji podpořili svými výkony Tymichová a Šimáně. Druhý set naopak vyšel Holasovi. Několikrát vzal odpovědnost na sebe a podržel svůj tým, proto hlavně  jeho zásluhou bylo srovnáno na 1:1. Třetí set byl jako ze sna pro mladé hráče Hradiště, kterým „tam“spadlo snad vše, čeho se dotkli. Nejprve Matouš P. dokázal využít perfektních zákroků Duce Minha a několikrát z druhé na síti bodoval. Pak opět „úřadoval“ Holas a zrodilo se nečekané, ale plně zasloužené vítězství.

 

    Finále „B“, tedy boj o páté až osmé místo nemělo takový náboj, ale stále se hrálo o atraktivní ceny. Do malého finále se nakonec probojovala mužstva Podvodníků a Vybrané společnosti, kde se z vítězství radovala Vybraná společnost v čele s dalším dorostencem Mnichova Hradiště Budkaiem. Na sedmém místě se umístili Černé Ovce a na osmém Láďovi koně. Poslední skončili nečekaně  hráči Jizerního Vtelna. Pořadatel nakonec rozdal ceny za každé místo, takže alespoň malá náplast na neúspěch.

Obrazek

 

 

 

    Další ročník Hradišťské smeče je za námi a nový za dveřmi. „Hlavně si přát hodně zdraví, abychom se zde mohli sejít i na pátém jubilejním ročníku“, znělo na závěr z úst pořadatele turnaje Josefa Ďurčeka, který nezapomněl na patrony turnaje. I pro letošek jimi byly Ecoglass Jablonec nad Nisou, Pivovar Klášter, město Mnichovo Hradiště a Řeznictví a Uzenářství Pavel Dvořák.

 

 Ve fotogalerii jsou fotografie z turnaje!!


konečné pořadí:


1. Kůl v plotě  (Holas, Trinh Minh Duc, Matouš P.)

2. Rozmetadlo (Košek, Šimáně, Tymichová)

3. Bubáci (Kašpárek O., Šulc D., Janoušek)

4. Veteráni MH (Matouš S., Dlouhý, Naiman)

5. Vybraná společnost (Budkai, Dlask, Sura)

6. Podvodníci (Kaplan, Petrtýl, Šulc M.)

7. Černé ovce (Kašpárek M, Kašpárek M. ml., Červinka)

8. Láďovi koně (Brůcha, Henyš, Šnajdr)

9. Jizerní Vtelno (Černý, Jareš, Huk)

 

/JD/