Jdi na obsah Jdi na menu
 


Před sezónou.....

     Po loňské historicky nejúspěšnější sezoně se nohejbalisté Mnichova Hradiště prakticky již od podzimu začali připravovat na novou sezonu. A – mužstvo na svou premiéru ve II.lize, ale i B-mužstvo, které taktéž postoupilo o soutěž výše a sice do Okresního přeboru. Nezaháleli jsme ale ani na funkcionářském poli. Díky našemu trenérovi mládeže Janu Dlaskovi alias „Čendovi“ a nohejbalistů z Brodců nad Jizerou jsme vytvořili společný projekt žákovského družstva, které bude vystupovat v Krajském přeboru žáků pod názvem TJ Sokol Mnichovo Hradiště – Brodce nad Jizerou. Z okolí se tam sešla parta šikovných kluků, která pod vedením našeho zkušeného trenéra mládeže výkonnostně pomalu roste a pokud klukům vydrží chuť na sobě pracovat tak, jak pracují teď, budou již letos těžkým soupeřem pro všechny soupeře. Vzhledem k tomu, v jak mladém věku naskočili naše současné opory  do „dospělého“ nohejbalu, tak doufáme, že nebude zase tak dlouho trvat a nejlepší z nich mohou oblékat dres našeho A mužstva.

   To se intenzivně připravovalo celou zimu na novou sezonu. Z mužstva, které vybojovalo postup ukončili hostování Petr Mačat z pracovních a Duc Trinh Minh ze studijních důvodů. Naopak se nám podařilo posílit mužstvo o Roberta Mauermanna, který k nám přestoupil ze Semil. I když náš věkový průměr je cca 22 let a tak kvalitní soutěž se bude v Mnichově Hradišti hrát poprvé v historii, nedá se říci, že by naše mužstvo bylo nezkušené. Michal Košek, David Šimáně a Robert Mauermann již II.ligu hráli, trio David Šimáně, Lukáš Budkai a Vojta Holas okusili dorosteneckou extraligu, Lukáš s Vojtou ji budou v barvách Stratova hrát i letos, všichni tři bojovali na MČR dorostu o medaile, David a Lukáš byli v širší dorostenecké reprezentaci, kde absolvovali i několik reprezentačních soustředění. Mužstvo doplňuje trio Michalů Kašpárek, Folprecht a Šenkýř a trenér Standa Matouš.

Naším cílem je jednoznačně udržení se v soutěži. Byli jsme zařazeni do tzv. moravské skupiny společně s mužstvem Plazů jako jediní z Čech. Los si s námi zažertoval a na první kolo nám přisoudil pro nás nejatraktivnějšího soupeře, mužstvo z Plazů. Hráči Plazů jsou sice zkušenější, hrají již II. ligu delší dobu, ale my jim nic nedáme zadarmo. Zápas bude sehrán ve sportovní hale v Kněžmostě 7.4.2012 od 10 hodin. Bude to první derby mužstev z našeho okresu ve II. lize v historii, protože vyšší soutěž než krajský přebor hráli z našeho okresu jen Plazy.

     Nezaháleli však ani hráči z B mužstva, i když účast na trénincích byla občas tristní. Někoho jsme ještě neviděli, někoho si matně pamatujeme z pár účastí. Na soupisce máme sice asi 12 hráčů, ale bude zajímavé sledovat, jaká bude jejich účast na zápasech. Zřejmě vyšší než na trénincích. Do mužstva se vrací hráči, kteří psali historii nohejbalu v Mnichově Hradišti a to Petr Valkoun a Pavel Nohynek.  Ze studijního pobytu u protinožců se vrátil David Šenkýř, který stihl už loni poslední dva zápasy a jinak mužstvo zůstalo ve své vítězné loňské sestavě.