Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sezóna 2012

      V posledních letech začínáme každé hodnocení uplynulé sezony stejnou větou . „ Historicky nejúspěšnější sezona mnichovohradištského nohejbalu“. Jsme rádi, že můžeme takto začít hodnocení i při ohlédnutí za letošní sezonou.

     Naše A-mužstvo, jako nováček 2.ligy si před sezonou nedávalo přehnané cíle, a i naším bylo tak  jako u většiny nováčků zachránit se v soutěži. Byli jsme zařazeni do tzv. „moravské“ skupiny, která jak se později ukázalo byla výkonostně výše než ta tzv. „česká“.

Mužstvo zůstalo pohromadě a všichni, kteří si 2. ligu vybojovali, tak si ji také zahráli. Navíc přišel ze Semil zkušený Robert Mauerman. Mužstvo tvořili hráči  David Šimáně, Michal Košek,Vojta Holas, Lukáš Budkai, Michal Kašpárek, Michal Folprecht, Michal Šenkýř, Robert Mauerman a při častých zdravotních absencích si zahráli i kluci z B-mužstva Petr Matouš, David Šenkýř a dokonce i trenér Standa Matouš musel v několika zápasech zaskakovat. Ze začátku jsme platili nováčkovskou daň a po prvních čtyřech zápasech jsme měli na kontě pouze jedno vítězství a 3 prohry. Pak však přišla série osmi zápasů bez porážky, která nás katapultovala dokonce do boje o postup do play-off o první ligu. Jednoznačná prohra v Holubicích a remíza v Bedřichově, kdy museli zaskakovat kluci z béčka nás sice do play-of nepustily, ale vynikající třetí místo jsme uhájili. Ale to zdaleka nejsou všechny úspěchy, kterých naši nohejbalisté dosáhli. David Šimáně a Lukáš Budkai se probojovali do české, resp. slovenské juniorské reprezentace, kde absolvovali reprezentační soustředění a Lukášovi se podařilo probojovat do nominace Slovenska na MS juniorů v Brně. Dalším velkým úspěchem skončilo učinkování našich dvou hráčů Lukáše Budkaie a Vojty Holase v dorostenecké extralize a na MČR dvojic a trojic v dresu Stratova. Lukáš jako kapitán dovedl Stratov k titulu Mistra ČR družstev a na MČR trojic přidal bronz. Vojta Holas byl ještě úspěšnější, kromě titulu ve družstvech získal  titul Mistra republiky dvojic a ve trojicích stejně jako Lukáš bronz. Aby těch titulů nebylo málo povedlo se našemu kapitánovi Davidovi Šimáněmu vybojovat titul Akademického mistra republiky v dresu ČZU Praha.

Je vidět, že se při poctivé práci v provinčním klubu, který před několika lety nikdo kromě mužstev z našeho okresu neznal dá probojovat až do reprezentace nebo k titulu mistra republiky. Náš největší problém během celé sezony byl zdravotní stav hráčů. Ačkoli máme poměrně mladý tým, takovou zdravotní pohromu jsme za celou dobu našeho oddílu nezažili, takže jsme kompletní nastoupili pouze ve 2 zápasech. Pokud bychom nastupovali ke každému zápasu v plné sestavě, tak nám play-of určitě neuniklo. Je ale pravda, že soupeři na tom byli zhruba podobně, a také nastoupili málokdy na zápas v kompletní sestavě.

Pro příští sezonu se budeme muset zamyslet, jak tyto prekérní situace se zdravotním stavem našich hráčů vyřešíme. A když se k tomu přidají i nějaké pracovní povinnosti, tak budeme mít opravdu co řešit.

       B-mužstvo, které jako nováček naskočilo do Okresního přeboru se také nemusí za svoje výkony stydět. Konečné čtvrté místo jen o skóre za třetím Jizerním Vtelnem „A“ je jistě úspěchem. Pod vedením kapitána Milana Petrtýla se o něj větší či menší měrou dále zasloužili Standa Matouš, David Šenkýř, Petr Matouš, Marek Dvořák, Petr Hanousek, Jirka Kaplan, Petr Valkoun a Pavel Nohynek. Béčko je takový mix mladých nadějných a starších zkušených hráčů, víc je bohužel těch zkušených než nadějných.

      Velkou radost máme z našich žáků, kteří v Brodcích nad Jizerou  pod vedením našeho trenéra Honzy Dlaska alias Čendy dosahovali velmi dobrých výsledků v krajských

soutěžích a v celkovém hodnocení obsadili pěkné páté místo.Vzhledem k tomu, že kluci letos s opravdovým nohejbalem začínali, tak jsou jejich výsledky obdivuhodné. Hlavními strůjci úspěchů jsou bratranci Tomáš a Míla Sekerovi. Tomáš  již dokonce absolvuje s A-týmem zimní přípravu. Pokud budou kluci pokračovat ve vzestupu výkonnosti, mohou brzy klepat na dveře prvního mužstva, stejně jako na ně rázně zaklepali jejich předchůdci, kteří jsou dnes oporami A-mužstva.

      Oba seniorské týmy už také zahájili přípravu na ročník 2013, kde bychom chtěli minimálně obhájit letos těžce vybojované pozice.

       Na závěr jako již tradičně patří velký „dík“ našim sponzorům……..Zbrojovka UB, DOMOS MB, Comfeel, Božena Sedláková_ Ford Bospor, Ecoglass a.s.

/sm/