Jdi na obsah Jdi na menu
 


SK Slavia Orlová 4:6 TJ Sokol Mn. Hradiště

6. 5. 2012

Druhé vítězství ve II. Lize z pěti zápasů posouvá nohejbalisty Mnichova Hradiště do středu tabulky. Z domácích zápasů nezískalii nohejbalisté ani bod, snad se to prolomí v sobotu 12. května  kdy od 10:00 hod. na kurtech za sokolovnou příïvítají nohejbalisty R.U.M. Holubice.

 

Do nejvzdálenějšího místa,kam letošní sezonu zavítáme,do Orlové jsme odjížděli nejen bez stále tří zraněných hráčů,ale i bez pracovně zaneprázdněného Michala Šenkýře,takže jsme v týdnu museli dopsat na soupisku dva hráče z béčka Davida Šenkýře a Petra Matouše,kteří absolvovali druholigovou premiéru,za kterou se určitě nemusí stydět.Naštěstí se umoudřil  Lukášův kotník a dovolil mu hrát naplno.

Do první dvojky šli Lukáš s Vojtou a v prvním setu ještě zřejmě setřásali únavu z dlouhé cesty a hladce ho prohráli po svých zbytečných chybách.Od druhého setu nebylo po únavě ani památky a zbytek zápasu zcela kontrolovali. 1:2 /10:6,4:10,8:10/.

Největší bitvou byla druhá dvojka,kdy se Robert s Davidem přetahovali se soupeřem o každý bod.Všechny tři sety končily o balon.První set pro nás,ve druhém David za stavu 9:9 poslal svoji tutovou smeč asi 5 cm za lajnu a ve třetím se stěstí přiklonilo na domácí stranu.2:1 /9:10,10:9,10:9/.

Do první trojky jsme poslali komplet dorosteneckou sestavu,kdy Vojtu s Lukášem doplnil místo Michala Šenkýře na nahrávce Petr Matouš.A kluci předvedli excelentní výkon,kdy hlavně v poli pochytali mnoho útoků soupeře a nedali domácí trojici vůbec šanci.0:2 /7:10,5:10/.

Robertova trojka s Davidem a Michalem Folprechtem už tak dobře nezahrála,první set sice o bod „urvala“,ve druhém prohrála a ve třetím začala tak,jak ve druhém skončila /katastrofálně/.Pak ale přišel nečekaný zkrat domácích smečařů,kdy od stavu 9:6 třikrát nasměrovali svoji smeč do autu a doslova nám darovali vítězství.1:2 /9:10,10:7,9:10/.

Třetí dvojka byla jasnou záležitostí domácích,když nám chyběl důraz v zakončení,ať hrála jakákoli sestava 2:0 /10:7,10:5/

V singlu neumí hrát David jinak než na tři sety,tentokrát ho domácí borec zaskočil svým aktivním příjmem podání ve hřišti a než na něj našel David zbraň,byl první set pryč.Od druhého setu ale svým zlepšeným servisem soupeře dostal pod tlak a oba další sety s přehledem vyhrál.1:2 /10:6,7:10,10:6/.

Odvetné trojice se nám hrubě nepovedly.Nejdříve Robertova prohrála 2:0 a i když druhý set až o balon,domácí byli lepší a vyhráli zaslouženě 2:0 /10:7,10:9/.

Mlaďasové si vybrali jedinou slabší chvilku v tomto utkání a i když ve druhém setu dotáhli z 9:3 na 9:8,bylo to pozdní probuzení. 2:0 /10:7,10:8/.

A začínalo se znovu.Naštěstí kluci zvládli závěr perfektně,i když  spoluhráči Roberta s Davidem neměli chvílemi daleko od infarktu,když po prvním těžce vyhraném setu dokázali prohospodařit vedení 9:6,nechali domácí vyrovnat na 9:9,až pak Robert nechytatelnou smečí zápas ukončil.0:2 9:10,9:10/.

Lukášovi s Vojtou jsme věřili,že zápas dotáhnou do vítězného konce.A oni to s přehledem zvládli a nedali domácí dvojici vůbec žádnou šanci.Pravda je,že domácí kapitán měl problémy s kolenem,které ho určitě limitovaly.0:2 /6:10,5:10/.

 V sestavě jaké jsme byli je výsledek určitě velký úspěch.Za bojovnost si zaslouží pochvalu všichni,nejlepším hráčem byl jednoznačně Vojta Holas /asi chtěl odčinit to,že nechal doma dres/.Teď nás čeká serie zápasů „doma“ /včetně odvety v Plazích/,takže si chvíli dáme od cestování pokoj.A vo tom to je!