Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sokol Libáň 2:5 TJ Sokol Mn. Hradiště "B"

28. 4. 2012

Soutěže pořádané Okresním nohejbalovým svazem Mladá Boleslav se letos transformovaly na dvě výkonnostní  třídy.  Po dlouhé době došlo na okrese alespoň k menší obměně týmů a soutěž dostane snad nový impuls.

První utkání jsme sehráli na hřišti oddílu Sokol Libáň, se kterým jsme střetávali již loni. Soupeř nám byl již známý a věděli jsme, na co se máme připravit.

K první dvojce nastoupil Dvořák s  Hanouskem.  Menší nervozita na naší straně z prvního utkání byla znát. Nicméně kluci sehráli vynikající zápas,  a  po dvou setech 8:10, 7:10 bohužel prohráli.

Druhá dvojice Petrtýl, Šenkýř  začala rovněž trochu rozpačitě a první set prohrála 8:10.  Zbylé dva sety se hráči dali dohromady a jasně vyhráli 10:5, 10:6.

Na řadu přišla trojka. Petrtýl, Naiman a Šenkýř začali zápas stejně jako předešlé dva,  a znovu jsme ztratili první set 8:10.  To, co se dělo na hřišti dále, byl doslova boj o každý míč. Druhý set jsme vyhráli posledním možným míčem a třetí rovněž, takže opravdu jak se říká z prd….klika. Poprvé jsme se v utkání ujali vedení 2:1.

Co domácí ztratili ve trojce si vzápětí vybrali zpět v singlu. Šenkýř s Kemrem předváděli opravdu pěkné výměny a zápas dospěl až do tří setů. Ovšem jak jsem psal na začátku, tak tentokrát se štěstíčko přiklonilo na stranu domácích. 9:10, 10:6, 9:10. Stav utkání 2:2 a šlo se od začátku.

Druhé zápasy párových dvojic začal Petrtýl s Šenkýřem a po třísetové bitvě nás znovu poslali v utkání do vedení. 10:9, 7:10, 10:5.

Výborné utkání sehrála druhá dvojice Hanousek Naiman, kde kluci nečekaně porazili lepší z dvojic domácích a získali pro nás kýžený čtvrtý bod, který znamenal již jistotu vítězství v utkání. 10:3, 10:9

Druhá trojka Dvořák, Hanousek, Šenkýř zápas nevypustila a po třech setech 10:8, 9:10, 10:9 kosmeticky upravila výsledek v náš prospěch.

Za krásného slunečného dne jsme odehráli dobré utkání. První krok bývá vždy ten nejtěžší, takže všichni věříme, že jsme se dobře odrazili.

/JD/