Jdi na obsah Jdi na menu
 


TJ Sokol I Prostějov 2:6 TJ Sokol Mn. Hradiště

V dalším kole druhé ligy  jsme vyrazili na půdu adepta na postup do play-off do Prostějova. Domácí v plné zbroji, včetně zřejmě omilostněného Klaudyho, my taktéž v plné palbě, takže utkání slibovalo zajímavou podívanou.Bohužel /nebo nakonec díky bohu?/ po našem příjezdu do Prostějova začalo pršet,takže se utkání přesunulo do nedaleké sportovní haly.

Na úvod postavili domácí svoji elitní dvojici Husařík,Klaudy,my jsme jim do cesty postavili Vojtu s Lukášem.Zápas vynikající úrovně,kde se většinou hrálo tzv. bod za bod.Ke konci prvního setu naši borci chytli útok domácích a vedení si pohlídali.Ta samá situace se zrdcadlově opakovala ve druhém setu,který vyhráli domácí.Ve třetím setu domácí udělali na útoku několik chyb,kluci něco pochytali a celkem jasně zápas dotáhli do vítězného konce.1:2 /8:10,10:7,7:10/.

Proti Pacejkovi s Valentou šli Michal Košek s Davidem s cílem navýšit naše vedení na 2:0 ,což se podařilo.I když sety byly vyrovnané,koncovku naši vždy zvládli lépe.0:2 /8:10,9:10/.

Na Klaudyho trojici jsme poslali trojku Michala Kašpárka s Davidem a Michalem Folprechtem a ta si v asi nejvyrovnanějším utkání dne s domácími poradila ve třech setech.1:2 /10:9,8:10,7:10/.

S Husaříkovou trojkou neměla Košanova trojice,kdeVojtu,kterému jsme šetřili jeho bolavá záda, vynikajícím způsobem nahradil Michal Šenkýř slitování.Po prvním vyrovnaném setu je ve druhém v pohodě přehrála a zvýšila naše průběžné vedení na 4:0.0:2 /9:10,5:10/

Prostřední pasáž se nám dnes oproti minulému týdnu hrubě nepovedla.Nejprve Michalové Kašpárek a Folprecht se střídajícím Davidem Šenkýřem nestačili na Procházku s Drobilem 2:0 /10:3,10:7/ a poté Davida doslova vyprovodil Klaudy,hlavně v druhém setu,kdy se Davidovi nedařil příjem a tudíž nemohl zakončit.2:0 /10:6,10:1/.

Náš cíl takto rozehraného zápasu byl ukončit je po trojicích,což se nám díky výborným výkonům obou trojic podařilo.Nejprve Košanova po prvním ještě celkem vyrovnaném průběhu Klaudyho trojku psychicky úplně zničila a bod jsme měli jistý.0:2 /8:10,1:10/.

Kašpiho trojka pak poté,co celý první set tahala za kratší konec zvítězila o jeden míč po neúspěšném útoku Husaříka,ve druhém naopak neustále vedla o 2 až 3 body,domácí ještě dokázali vyrovnat na 9:9,ale David jako správný kapitán úspěšnou smečí zápas ukončil.0:2 /9:10,9:10/.

Musím se opakovat, ale nelze vyzdvihnout jednotlivce,opět bylo vítězství dílem kolektivu. Důležitý byl začátek, kde hlavně vítězství v první dvojce nahlodalo domácím sebevědomí. Střední pasáž hrajeme jako na houpačce, jednou jsme nahoře,jednou dole. Dnes jsme byli bohužel hodně dole. Ale záverečné trojky, ve kterých jsme domácím nepovolili ani set byly vynikající. Dnešní vítězství je vítězství nadšeně bojujícího a povzbuzujícího se kolektivu nad profesorským nohejbalem domácích. Rozhodčí neudělali žádné zásadní chyby, i když v hale je rozhodování určitě těžší než venku na antuce. Diváků moc na zápas nepřišlo, ale někteří tam byli vyloženě s IQ automatické pračky.......bohužel vypnuté. Zřejmě neunesli vývoj a výsledek utkání.

A vo tom to je!