Jdi na obsah Jdi na menu
 


TJ Sokol Mn. Hradiště - TJ Plazy 4:6

 

V našem premiérovém zápase ve 2.lize si s námi los zažertoval a přisoudil nám v okresním derby mužstvo Plazů.

Bez zraněného Michala Kašpárka,ale s posilou ze Semil Robertem Mauermannem jsme se do soupeře pustili bez bázně a hany. První dvojka  Košek, Šimáně,která mimochodem v Plazích v minulosti ve druhé lize úspěšně hostovala  předvedla proti Šťastnému s Mocem vynikající výkon a zvítězila s přehledem 2:0./10:8,10:7/.

Druhá dvojice Mauermann, Budkai sehrála s Grebeněn a Martinem Šenkýřem vyrovnaný zápas,který se rozhodoval v koncovkách obou setů, kde byli úspěšnější v obou případech hostující hráči.0:2 /9:10,8:10/.

Naše první trojice Košek, Budkai, Holas se proti Grebeňově trojce po prvním prohraném setu zvedla, druhým setem prolétla jako blesk a pohodu si přenesla do setu třetího, který dotáhla do vítězného konce.2:1 /6:10,10:1,10:8/.

Druhá trojice Mauermann, Šimáně, Folprecht a střídající Michal Šenkýř svedla s trojicí Tomáše Šťastného třísetovou bitvu, kterou rozhodl pro nás až poslední možný míč 2:1/ 10:8,4:10,10:9/.

Vedení 3:1 bylo nečekané a nadějné, ale známe kvality soupeře a věděli jsme, že ten se jen tak lehko nevzdá,což se v následujících zápasech potvrdilo.

Třetí dvojice Holas, Folprecht hrála proti Polákovi s Knytlem první set vcelku vyrovnaně, ale bohužel udělala více chyb než soupeř a prohrála. Začátek druhého setu se jim hrubě nepovedl a ani střídající, tentokrát hrající trenér Matouš situaci nezachránil a hosté si vítězství v pohodě pohlídali.

Asi nejhezčí zápas sehráli singlisté Šimáně s Mocem. Jejich výměny zvedali diváky ze sedadel a o osudu tohoto zápasu rozhodl opět poslední možný míč, kdy nás hráč měl krásně připravený útok, zasmečoval, ale Moc ho nádherně „vyjel“ a následně zakončil.1:2 /6:10,10:8,9:10/.

To,c o se povedlo v prvních zápasech trojic nám, to nám soupeř vrátil i s úroky.Koškova trojice hrála se Šťastného naprosto vyrovnanou partii, bohužel s lepší koncovkou hostů 0:2 /8:10,9:10/.

Grebeňova trojka pak nedala naší druhé šanci a hladce zvítězila 0:2 /6:10,7:10/.

Alespoň bod nám mohly zachránit výhry v obou závěrečných dvojicích. V té první Košek se Šimáněm navázali na svůj úvodní zápas a po bitvě pro nás doslova „urvali“ bod naděje, když opět rozhodoval poslední možný míč, který tentokrát získali naši kluci.2:1 /10:9,7:10,10:9/.

Do poslední bitvy šli Mauermann s Budkaiem se snahou odčinit prohru z úvodní dvojky a vybojovat pro nás remízu. Ač se snažili seč mohli, svedli se Šťastným a Mocem vyrovnanou partii, avšak koncovky setů zvládli lépe hosté.0:2 /9:10,8:10/. Pro svůj tým tak vybojovali rozhodující bod, který znamenal naši porážku 4:6.

Přes těsnou porážku s mužstvem, které bude určitě letos patřit k favoritům na play-off si kluci za svůj výkon zaslouží absolutorium. Nebyla vidět žádná nováčkovská nervozita, většina hráčů určitě podala výkon na hranici svých možností, takže se nemají za co stydět. Atmosféra byla místy velmi bouřlivá a při některých nepřesných výrocích rozhodčích se ještě stupňovala. Zajímavostí zápasu bylo,že se v jeden okamžik proti sobě ocitli jako soupeři bratři Šenkýřové, na naši straně Michal a na straně Plazů Martin.

 

/SM/