Jdi na obsah Jdi na menu
 


TJ Sokol Mn. Hradiště 4:3 NK Bakov n. Jizerou

3. 5. 2012

 

Ve druhém kole jsme se střetli s loňským účastníkem I. třídy mužstvem NK Bakov nad Jizerou a byl to boj o každý míč, do posledního zápasu. Bakov před sezónou posílil o nové hráče z již nehrajících oddílů Hrdlořez a Bradlece a na hře hostů to bylo znát. Oproti minulému zápasu za nás nastoupil navíc Matouš P. s Kaplanem což bylo dobře, protože jsme mnohokrát v zápase museli taktizovat a reagovat na vynikající hru soupeře střídáním.

V utkání hosté vždy tahali za kratší konec a jakmile jsme jim odskočili o jednu výhru v zápase, tak bylo vzápětí hned srovnáno. Po první hladce zvládnuté dvojce jsme vedli 1:0. Petrtýl, Šenkýř (10.5, 10:4) Druhou dvojku neskutečně rozjeli Hanousek s Naimanem a první set vyhráli 10:3. Náhle se přestalo dařit a zbylé dva sety ukořistil soupeř. První trojka Naiman, Kaplan, Matouš P. ve třísetové bitvě se štěstím vyhrála, když závěřečný set rozhodl poslední možný míč. Opět jsme se ujali v utkání vedení 2:1. V singlu prohrál Šenkýř se zkušeným Folprechtem 0:2 a opět byo srovnáno. Druhé zápasy dvojic začal Petrtýl s Šenkýřem a oba úvodní sety skončili 10:5. Jednou se radovali hosté a podruhé my. Ve třetím setu nahradil Petrtýla Matouš P. a dobře rozjetý zápas naše dvojice ukončila výhrou 10.6. Vedení nebylo na naší straně dlouho, neboť hned v dalším možném soupeř opět bodoval a stav utkání poslal znovu do remízi 3:3. Všem bylo jasné, že rozhodne poslední trojka. Odpovědnost od trenéra dostali Naiman, Matouš P. a Šenkýř. Kluci nezačali dobře a chvílema se přestalo dařit. Hosté si připsali první set a v tu chvíli byli na koni 6:10. Vše se ale pro nás v dobréi obrátilo a rychlou výhrou 10:4 ve druhém setu jsme ze sebe schodili pomyslnou deku, a do třetího šli opět od nuly. Tentokrát byl průběh mnohem vyrovnanější a opatrná hra z obu stran nenabízela příliš pohledný nohejbal. V tu chvíli šlo hlavně o to.....nezkazit, a my jsme kazili méně. Třetí set jsme zvládli 10:7 a rozhodli utkání v náš prospěch.

V příštím kole nás čeká jeden z adeptů na vítězství v OP.....Jizerní Vtelno A. Mužstvo Vtelna prožilo vynikající úspěšné sezóny, kde každý rok postupovalo soutěžemi až do I. třídy OP. Loňská sezóna jim však vůbec nevyšla a ta letošní má vše odčinit.

 

/JD/