Jdi na obsah Jdi na menu
 


TJ Sokol Mn. Hradiště 5:5 R.U.M. Holubice

13. 5. 2012

V dalším kole 2. ligy zavítal na naše hřiště pro nás ne neznámý soupeř, a to mužstvo Holubice,se kterým jsme se na podzim potkali na kvalifikaci o druhou ligu,kde jsme je přehráli 5:1.

Do sestavy se oproti minulému zápasu v Orlové vrátil Michal Šenkýř,bohužel další dva Michalové Košek a Kašpárek stále absentují pro zranění.  

  Zápas to byl nakonec nesmírně dramatický,5 zápasů rozhodoval poslední možný míč ve třetím setu.Co se týče herní výkonnosti,tak jsme určitě již letos sehráli i lepší zápasy.

  První dvojka Robert s Davidem si poradila se soupeřem celkem v pohodě a zvítězila 2:0 /10:7,10:9/.

  Dorostenci Lukáš s Vojtou první set prohráli,druhý hladce vyhráli,bohužel pohodu si nepřenesli do třetího setu,kde podlehli posledním možným míčem 1:2/8:10,10:5,9:10/.    Robertova trojka s Davidem a Michalem Folprechtem nedala hostům šanci. 2:0 /10:6,10:8/

  První set naší druhé trojky Lukáše,Vojty a Michala Šenkýře byl pro nás zlým snem.S tímto výkonem by měli problémy i v okresním přeboru.Když druhý set začal tak,jak skončil první změnil trenér taktiku a kluci vývoj druhého setu obrátili a stihli ho vyhrát,ve třetím setu se k nim obrátilo štěstí zády,dva útoky těsně za lajnu znamenaly nejtěsnější prohru 1:2 /3:10,10:9,9:10/.

  Při neúčasti Michalů máme problémy postavit konkurenceschopnou třetí dvojku.Tentokrát začala ve složení Michal Folprecht,David Šenkýř,ale opět to byla katastrofa.Do druhého setu nastoupil místo Michala,který v průběhu setu střídal Davida většinou nehrající trenér Standa Matouš a výsledek byl dlouho na vážkách,dokonce jsme vedli 8:6,ale to bylo bohužel z naší strany vše.0:2 /3:10,8:10/.

  V singlu náš specialista na třísetové zápasy /letos hrál všechny singly na 3 sety/ nezklamal ani tentokrát.V prvním setu se mu nedařilo zhola nic a soupeř ho rychle vyprovodil.David mu ale nechtěl zůstat nic dlužen a druhý set s ním zametl naprosto stejným výsledkem.Ve třetím setu opět jako již několikrát zvládl koncovku a o jediný bod dokázal zvítězit 2:1 /2:10,10:2,10:9/.

  A přetahovaná pokračovala.Robertova trojice první set vyhrála,druhý prohrála a ve třetím prohrála opět o kuličku 1:2 /10:8,7:10,9:10/.

  Ještěže se Lukášova trojka rozvzpomněla na svoje lepší výkony a tentokrát soupeře doslova deklasovala 2:0/10:5,10:3/.Proč takhle nehráli i svoji první trojku,to zřejmě vědí jen oni sami.

Za stavu 4:4 jsme věřili,že obě trojky „dáme“ jako minulý týden v Orlové.Ale přepočítali jsme se.

  Robert s Davidem po velkém boji prohráli první set,ve druhém jim bohužel nestačilo k vítězství ani vedení 9:7,když nebyli schopni zakončit několik svých útoků.0:2 /9:10,9:10/.

  Takže alespoň bod nám měli zachránit Vojta s Lukášem.Ještě že přes jejich mladý věk už mají dostatek zkušeností s nervy drásajícími situacemi,což se jim tentokrát hodilo měrou vrchovatou.První set excelovali,soupeři nedali šanci.Bohužel ve druhém výkon nezopakovali a prohráli ho.Ve třetím setu však prokázali pevné nervy a každý útok zakončili bodem,nejdůležitější byl ten poslední,který znamenal konečnou remízu 5:5. 2:1/10:4,7:10,10:9/.

Náš výkon nebyl tentokrát nijak mimořádný,až na malé chvilkové vyjímky všichni bojovali,zázračný obrat předvedl David v singlu,kde by si na něj po prvním setu málokdo vsadil byť jen korunu.Remíza je asi vzhledem k průběhu zápasu spravedlivá.Doufáme,že se Michalové brzy uzdraví a my se konečně sejdeme v některých dalších zápasech na hřišti v plné palbě.A vo tom to je!

Aktuální tabulku s výsledky 6. kola naleznete v rubrice A tým.