Jdi na obsah Jdi na menu
 


TJ Sokol Mn. Hradiště 6:1 TJ Sokol Bedřichov

V posledním kole první části k nám zavítal  velezkušený celek TJ Sokol Bedřichov, který společně s námi a s Peklem zatím tvoří střed tabulky.

Poprvé od začátku soutěže jsme nastoupili téměř v kompletní sestavě. Chyběl jen „hasič“ Michal Šenkýř, a bylo to znát.  Mohli jsme střídat, aniž by to snížilo výkonnost dané formace a hlavně jsme mohli postavit silnou vloženou dvojku, ve které se nám zatím vůbec nedařilo.

První dvojka David Šimáně a navrátilec po zranění Michal Košek první set zvládla výborně, ve druhém prohrála posledním míčem, ale ve třetím si vítězství pohlídala.2:1 /10:7,9:10.10:6/.

Druhá dvojka která se vykrystalizovala v průběhu soutěže, mladíci Lukáš s Vojtou se v prvním setu pomalu rozehřívala a po boji ho prohrála, ale od druhého setu nebylo o jejich vítězství pochyb, a ve třetím setu dokonce soupeři nepovolila ani bod. 2:1/8:10,10:5,10:5/.

První trojka, dorostenci Lukáš s Vojtou, tentokrát s Robertem Mauermanem v prvním setu nedala hostům šanci, bohužel ve druhém se hosté zlepšili a nedali šanci nám. Ke konci druhého setu vystřídal Roberta Michal Košek, což se ukázalo jako výborný tah, když jsme hostům opět nepovolili ve třetím setu ani bod.2:1 /10:4,6:10,10:5/

Druhá trojka, kde si svoji druholigovou premiéru odbyl Michal Kašpárek zvládla první set excelentně. Proč druhý set stejně excelentně odevzdala nám není jasné doteď. Ve třetím setu to byl boj o každý míč, bohužel při posledním míč Michalův blok skončil těsně v autu.1:2 /10:4,3:10,9:10/.

Díky „plné zbroji“ jsme mohli konečně postavit silnou třetí dvojku.Vsadili jsme na naše dva  „dělostřelce“ Roberta s Michalem Kašpárkem.První set zvládli,ve druhém se jim přestalo dařit,vystřídali jsme Michala Michalem/Folprechtem/ ,který hru určitě oživil a zpřesnil hlavně nahrávku a i když už mohli rozhodnout ve druhém setu,bohužel jejich dva útoky skončily jeden v autu a druhý na pásce,ve třetím už situaci zvládli a konečně nám po dlouhé době připsali ve třetí dvojce velmi důležitý bod.2:1 /10:8,9:10,10:8/.

Davida singl na dva sety zřejmě nebaví, proto si ho letos každý zápas užívá ve třech  setech. Nejinak tomu bylo i tentokrát. První set zvládnul na výbornou, ve druhém nechal soupeře utéct až na 3:9, potom sice šňůrou čtyř bodů snížil, ale soupeř set ukončil. Ve třetím setu si už ale zápas pohlídal, a zvítězil.2:1 /10:7,7:10,10:8 /.

Před následující trojkou jsme věřili, že Robertovo komando zápas ukončí. Menší komplikací bylo Vojtovo zranění, kvůli kterému jsme museli poslat do hry Michala Koška a mezi třemi smečaři vybrat jednoho nahrávače.Vyhrál Lukáš, který se této role zhostil na výbornou a kluci zápas s přehledem a poprvé ve dvou setech ukončili.2:0 /10:6,10:6/ lmi důležitý tě oživil a zpřesnil hlavně náhru onečně nám po dlouhé době připsali v chalem/Folprechtem/ a i když už mohli rozh

Tentokrát byl náš výkon výrazně lepší než minulý týden. Hlavně jsme zvládali opravdu zkušeně třetí sety, které jsme pět z šesti vyhráli. Nejlepší hráč byl Lukáš Budkai, který se musel ve trojce po zranění Vojty přesunout na post nahrávače a zvládl to výborně. Ostatní se mu svými výkony velmi výrazně přiblížili. Utkání se hrálo v klidu, ke kterému přispěli i výborní rozhodčí Macurek s Flekačem. Hráči přiznávali teče, dvojdoteky, takže vlastně kromě jednoho míče, ke kterému nastala živá diskuse mezi soupeři se utkání odehrálo v pohodě.

Když budeme hodnotit první polovinu soutěže a naše čtvrté místo, tak u nás panuje opravdu velká spokojenost a to i vzhledem k tomu, že takovou marodku, jakou máme letos nepamatujeme, což je obrovská škoda, protože jsme některá utkání mohli „urvat“ pro sebe, pokud bychom byli v plné síle. Ale stejné problémy s neúčastí hráčů mají i ostatní mužstva.

A vo tom to je!

Aktuální tabulku s výsledky naleznete v rubrice A tým.