Jdi na obsah Jdi na menu
 


TJ Sokol Mn. Hradiště 6:2 TJ Peklo nad Zdobnicí

2. 6. 2012

V osmém kole druhé ligy dorazil na naše kurty soupeř, u kterého jsme získali naše historicky první ligové body, takže nám měl co oplácet. My jsme nastoupili už bez Roberta, dále chyběl Michal Šenkýř ale naštěstí se dal jakž takž dohromady Vojta.

V první dvojce Michal Košek s Davidem bojovali se soupeřem bod za bod až do stavu 7:7, pak šli do vedení, vzápětí dva body získal soupeř, ale v závěru perfektně „vyjeli“ soupeřův útok a nemilosrdně trestali. Druhý set byl podobný prvnímu včetně výsledku. Obě dvojice předvedli vynikající výkon, ale štěstí se přiklonilo na naši stranu.2:0 /10:9,10:9/.

Druhá mládežnická dvojice Lukáše s Vojtou se v prvním setu přetahovala o vedení, nikdo neutekl o víc než dva balony. V závěru setu hosté vedli 7:9, ale kluci super zabojovali a otočili na 10:9.To je nastartovalo k ještě lepšímu výkonu a druhý set si pohlídali.2:0 /10:9,10:7/.

V první trojce jsme přeci jen šetřili Vojtu a k Michalovi Koškovi a k Lukášovi jsme poslali Davida Šenkýře a byla to dobrá volba. Kluci měli neustále menší náskok a zápas celkem s přehledem vyhráli.2:0 /10:8,10:7/.

Bohužel druhá trojka Michalů Kašpárka a Folprechta zapomněla zřejmě formu v Plazích,první set doslova odevzdala,ve druhém se štěstím o bod vyhrála,ale ve třetím soupeř zaslouženě zvítězil.1:2 /5:10,10:9,8:10/.

Vložená dvojka bývá naší slabinou, nikoli tentokrát, kdy Michalové Kašpárek s Folprechtem předvedli velmi solidní výkon a se soupeřem si poradili ve dvou setech.2:0 /10:8,10:7/.

Singl byl tentokrát jednoznačnou záležitostí Davida. Tak slabého soupeře ještě letos neměl, i když je nutné ocenit to,ž e David hrál prakticky bez chyby a soupeře k chybám donutil. Hlavně první set, kdy si soupeř neudělal ani bod byl jednoznačný a ani ve druhém setu hostující hráč nekladl žádný odpor.2:0 /10:1,10:4/.

V tuto chvíli bylo jisté, že ani popáté v řadě nevyjdeme ze zápasu bodově naprázdno. Košanova trojka ovšem kýžený šestý bod nepřidala, když první set prospala, ve druhém vystřídal Vojta Davida , ale utkání už stejně nezachránila. Na druhou stranu je potřeba ocenit výkon hostující trojice, která si poradila s oběmi našimi trojkami celkem s přehledem.0:2 /5:10,8:10/.

Věřili jsme, že  Kašpiho trojka zápas ukončí. Začátek tomu moc nenasvědčoval, hosté byli neustále ve vedení. Teprve za stavu 7:9 se zřejmě něčeho lekli, vzbudili se a začali hrát to, co umí. Set ještě otočili a ve druhém už nedali hostům žádnou šanci.2:0/10:9,10:6/.

Výsledek je pro hosty asi až příliš krutý, hlavně v prvních dvojicích hráli výborně. O to víc těší to, že kluci zvládli všechny sety „za devítek“, což se nám často nestává. Také prostřední část nám tentokrát vyšla na výbornou, tam jsme soupeři nedali žádnou šanci. Trojky hráli nevyrovnaně,jeden zápas zahráli „jak z partesu“ a druhý jak v okresním přeboru. Tentokrát nejde vyzdvihnout jednotlivce, každý přispěl svou troškou k vítězství. Snad jen Davida v singlu jsme ještě neviděli hrát prakticky bez chyby jako dnes.

Zápas se odehrál v pohodové atmosféře ke které přispěli svým výkonem i oba rozhodčí.

A vo tom to je!     

 

Aktuální tabulku s výsledky 8. kola naleznete v rubrice A tým.