Jdi na obsah Jdi na menu
 


TJ Jiskra Aš 5:5 TJ Sokol Mn. Hradiště

10. 5. 2013

 

Do Aše jsme vyrazili téměř kompletní, pouze Kuba Řípa je zatím stále na marodce.

Chtěli jsme domácí zaskočit a tak jsme proti jejich první dvojce Hlaváček, Čermák nasadili naši první Vojtu s Michalem Koškem.Tento tah se nám podařil a kluci po prohraném prvním setu zápas otočili a zvítězili posledním možným míčem 2:1.

Následně jsme předpokládali, že Robert s Lukášem přidají druhý bod a dostaneme domácí pod tlak. Bohužel zápas příliš nevyšel Robertovi, který měl problémy s vysokým podáním soupeře a prohra 2x 10:8 naše plány výrazně narušila.

Zvláště potom, kdy naše staronově poskládaná trojka Michal Košek,Vojta a Lukáš se po těsně prohraném prvním setu naprosto sesypala a druhý set domácím v podstatě odevzdala.

Naštěstí na Robertovi nezanechala prohra ve dvojce žádné vyditelné stopy a hlavně jeho zásluhou kluci druhou domácí trojici doslova převálcovali.

Pak Láďa s Michalem Folprechtem v pohodě přehráli ve vložené dvojce domácí borce 2:0. Je třeba  přiznat, že úroveň hry byla spíše okresního než druholigového formátu.

V singlu si domácí Čermák poradil s Lukášem, který udělal více chyb než soupeř, ale úroveň hry nebyla z obou stran vůbec špatná.

Poté Robertova trojice nestačila na první domácí a hladce prohrála 0:2.

Naštěstí trojka Michala Koška nedala domácí druhé trojici šanci a srovnala celkové skore zápasu.

Pak přišla na řadu pro nás nešťastná dvojka, kdy Robert s Lukášem hráli do stavu 10:4 a 9:8 opravdu vynikající nohejbal a domácí lídry jasně přehrávali. Bohužel závěr druhého setu nezvládli, Lukáše soupeř zablokoval a následný útok Roberta chytil a sám zakončil. Třetí set byl do stavu 8:8 vyrovnaný, poté přišel nekompromisní závěr domácích, na který naši kluci nenašli odpověď.

A tak alespoň jeden bod, který by byl letos první měla zachránit naše první dvojka Michal s Vojtou. První set na ně zřejmě dolehla tíha zodpovědnosti a svými chybami si set sami prohráli. Od druhého setu konečně začali hrát to, na co mají a soupeř neměl nejmenší šanci.

Tentokrát je potřeba konstatovat, že remíza je naší prohrou. Oprasdu jsme byli blízko prvního letošního vítězství. Je až neskutečně znát absence loňského lídra Davida Šimáněho a důrazné zakončení, zvláště ve trojicích Michala Kašpárka. Na závěr je potřeba dodat, že většině stávajících hráčů stále do loňské formy něco chybí. Snad se poctivým tréninkem k loňské formě propracují!

A vo tom to je!