Jdi na obsah Jdi na menu
 


TJ Sokol Mn. Hradiště 3:6 Nohejbal Zaječov

 

První utkání sezony se uskutečnilo v hale v Kněžmostě a soupeřem nám byl taktéž loňský nováček 2.ligy,který ale hrál v „české“ skupině,mužstvo Zaječova.My se bohužel celou sezonu musíme obejít bez našeho kapitána Davida Šimáněho,který si na tréninku poranil koleno a musí na operaci a až do prázdnin bez Michala Kašpárka,který je služebně v zahraničí.
Začátek nám ale vyšel parádně.První dvojka Košek,Holas s přehledem přehrála dvojku hostí 2:0.Stejně si vedli i Mauerman s Budkaiem,kteří zdolali favorizovanou dvojici Tirpák,Jonák také 2:0.
Když v první trojce vyhráli Košek,Holas a Řípa první set 10:1,zdálo se,že utkání bude snadnou záležitostí.Ale hosté nás z tohoto dojmu i za vydatné podpory svojich skvělých fanoušků rychle vyvedli.Druhý a třetí set s přehledem vyhráli a zápas se začal pomalu otáčet,což jsme v tomto okamžiku ještě netušili.Je pravda,že jim k tomuto obratu pomohlo to,že se totálně přestalo dařit našemu smečaři Michalovi Koškovi,kterému byl kurt neustále malý.
Největší boj se odehrál ve druhé trojici,kdy po prvním vyhraném setu 10:8 jsme dvakrát podlehli 9:10,zvláště ve třetím setu byla škoda,že jsme nezakončli poté,co jsme chytli soupeřův útok.
Vložená dvojice Brůcha,Řípa a střídající Folprecht i vinou nesehranosti /Kuba Řípa k nám přiše na hostování 3 dny před zápasem/ nestačila na hosty a prohrála 0:2.
Svou singlovou premiéru si při absenci Davida odbyl Lukáš Budkai a nechybělo mnoho a mohla to být premiéra úspěšná.První set byl hladkou záležitostí Honzy Tirpáka,druhý Lukáše,ve třetím se projevila zkušenost a klid Honzy,který si vítězství pohlídal. Ale klobouk dolů před Lukášovou premiérou.
Potom jsme konečně zabrali i my,Koškova trojka naštěstí nezopakovala kolaps z prvního zápasu a hladce si poradila se soupeřem 2:0.
Pak ale nemile překvapila Mauermanova trojka,když celý zápas tahala za kratší konec a také celkem hladce prohrála 0:2.V tomto okamžiku už měli hosté jistý jeden bod.
Spoléhali jsme na to,že obě naše dvojice zopakují vynikající výkon z prvních zápasů.
Bohužel Košek s Holasem první set prohráli a i když druhý s přehledem vyhráli,ve třetím udělal Vojta na útoku několik chyb a zároveň ho začala zlobit ta jeho prokletá záda a tím bylo jasno,prohra 1:2 nám zavřela šanci se v poslední dvojce „poprat“ o jeden bod.
Musím pochválit oba rozhodčí Kalibu s Rybkou,kteří pískali velmi dobře.Je pravda,že obě mužstva jim to velmi ulehčila,protože chování hráčů obou mužstev bylo velmi korektní.
Prohra sice mrzí,hlavně ty 4 prohrané třísetové zápasy,ale je to začátek sezony a výkon nebyl tak špatný,jak by napovídal výsledek.Máme na čem stavět a věříme,že se i výsledky dostaví.A vo tom to je!